VÍTEJTE NA MÉ ŘEZBÁŘSKÉ STRÁNCE!

Protože v poslední době jsou velké problémy s aktualizací těchto stránek, přejděte prosím tudy na AKTUALIZOVANÉ STRÁNKYTohle jsem já.

Na této stránce najdete mimo odkazy na další stránky i ukázky mých betlémů. Každé Vánoce zdobí desítky domácností nejen u nás, ale i v mnoha zemích Evropy a Ameriky, dokonce je můžete najít i v Japonsku, v Austrálii na ostrově Tchaj-wan a v Jihoafrické republice. Kromě těchto betlémů vyřezávám ještě dřevěné šperky (přívěsky, náramky, náušnice) z různých druhů barevných dřev (např. ořech, švestka, hruška, třešeň, jilm, mahagon). Tyto šperky se dostaly nejdál asi na Nový Zéland.

[ něco o mně - fotogalerie - z historie betlémářství - odkazy na další stránky - výstavy -]

UKÁZKY NĚKTERÝCH MÝCH PRACÍ

další najdete ve fotogalerii

č.1 Dřevěný ručně vyřezávaný betlém,velikost domečku šířka=25cm, hloubka=10cm, výška=17cm, figurky jsou vysoké cca 10cm, vyřezané z lipového dřeva, bez povrchové úpravy. Vůl a osel jsou pouze jako reliéf na zadní stěně domku.

č.18 Dřevěný ručně vyřezávaný betlém,velikost domečku šířka=25cm, hloubka=10cm, výška=17cm, figurky jsou vysoké cca 8cm, vyřezané z lipového dřeva, bez povrchové úpravy.

č.2 Dřevěný ručně vyřezávaný betlém,velikost domečku šířka=35cm, hloubka=22cm, výška=17cm, figurky jsou vysoké cca 10cm, vyřezané z lipového dřeva, bez povrchové úpravy.

č.48 Dřevěný ručně vyřezávaný betlém,velikost domečku šířka=35cm, hloubka=22cm, výška=17cm, figurky jsou vysoké cca 8cm, vyřezané z lipového dřeva, bez povrchové úpravy. Domek je ze smrkového dřeva.

č.4 Dřevěný ručně vyřezávaný betlém,velikost domečku šířka=48cm, hloubka=25cm, výška=25cm, figurky jsou vysoké cca 10cm, vyřezané z lipového dřeva, bez povrchové úpravy. Domek je ze smrkového dřeva.

č.6-4 Dřevěný ručně vyřezávaný betlém,velikost domečku šířka=63cm, hloubka=30cm, výška=25cm, figurky jsou vysoké cca 10 cm, vyřezané z lipového dřeva, bez povrchové úpravy. Domek je ze smrkového dřeva.

č.6(13) Dřevěný ručně vyřezávaný betlém,velikost domečku šířka=63cm, hloubka=30cm, výška=30cm, figurky jsou vysoké cca 13 cm, vyřezané z lipového dřeva, bez povrchové úpravy. Domek je ze smrkového dřeva.

Připomínky a návrhy na vylepšení stránek mi můžete poslat po mém poštovním holubovi.

moje adresa:

LUBOMÍR JANOUŠEK
VÝČAPY 170
674 01 TŘEBÍČ
CZECH REPUBLIC
MOBIL+420 602 840 052[ něco o mně - fotogalerie - z historie betlémářství - odkazy na další stránky - výstavy -]

Poslední aktualizace 20. května 2006 22:00h