Václav Veselý založil skupiny IRISH DEW (1995) a DOBROHOŠŤ (1982). Jakožto dlouholetý hudební experimentátor se rozhodl mapovat spojitosti mezi folklóry různých regionů.

V IRISH DEW převážně hraje na akordeon, který mu na míru vyrobili v Bohemia - Musico v Hořovicích. Je absolventem Pražské konzervatoře právě na akordeon, ale většina ho bude znát spíše jako rockového kytaristu, který hrál například v ETC V. Mišíka, ve FRAMUS 5 M. Prokopa, v KUKULÍNU J. Hrubého nebo s písničkáři V. Mertou, D. Voňkovou, J Dědečkem, spolupracoval s J. Nedvědem.

Tak jako k Václavu Veselému neodmyslitelně patří dýmka, stejně tak je to i s hudebním projektem, který nese značku DOBOHOŠŤ. Jde o rockovou hudbu, kde se v původních skladbách objevují prvky folklóru. Hudba skupiny DOBROHOŠŤ se vyznačuje ryzostí, svébytností a životabudící energií.

Václav Veselý touží po cestě do Irska a na Aljašku. Rád by narazil na věčný pramen dobré slivovice. U oběda trápí své spolustolovníky otázkou, jakým tónem zní jejich sklenice.