Obec Čeladná se nachází v malebném horském údolí Beskyd, cca 12 km východně od Frenštátu pod Radhoštěm, nejbližší vrcholy jsou Smrk 1276m.n.m. a Lysá hora 1323 m.n.m. Je výhodným výchozím místem pro turistické výlety a vycházky - protíná ji množství značených turistických tras, cyklotras a běžeckých stop. Beskydy jsou nejrozsáhlejší chráněnou krajinnou oblastí v ČR, je zde velmi čisté horské ovzduší i pramenitá voda, v létě mnoho příležitostí ke sběru lesních plodů, rybolovu a koupání, v zimě bohatá sněhová pokrývka.

V obci je mnoho možností, jak aktivně trávit volný čas, k dispozici je 18-ti jamkové golfové hřiště, jezdecký ranč, krytý bazén s posilovnou a saunou, tenisové kurty, paragliding, lyžařské sjezdovky.

 

 

K výletním cílům v okolí patří  skanzen v Rožnově pod Radhoštěm, areál Pustevny s historickými budovami Podhorské jednoty Radhošť, hrad Hukvaldy – rodiště Leoše Janáčka, muzeum historických automobilů v Kopřivnici, aquapark ve Frenštátě pod Radhoštěm, letiště s vyhlídkovými lety a seskoky padákem ve Frýdlantě nad Ostravicí a mnoho dalších.

V centru obce je malé náměstíčko s obchody, několik restaurací. Vlaková i autobusová zastávka v obci.