Liga JKA Karate 2001

V sobotu 9. června proběhlo 2. kolo ligy smíšených družstev JKA Karate 2001. Místem konání byla opět Praha, konkrétně pěkná hala UK v Hostivaři. Ligy se celkově účastnilo 7 družstev, k závěrečnému  boji o titul mistra republiky pro rok 2001 však měla odvahu přijet pouze 4 družstva - SKP Karlovy Vary, SKBU Hostivař, SK Neratovice a Apollon Praha. Z našeho klubu se této soutěže zúčastnili tři závodníci - Pavla Dymáková, Jiří Vítek a Jiří Pokorný, kteří bojovali v barvách SKP Karlovy Vary.

Tato družstva se tedy spolu utkala o medaile, protože výsledky nezúčastněných byly započítávány jako kontumační porážky.

Team SKP Karlovy Vary ve složení Richard Růžička, Kateřina Pátá, Jaroslav Fučík, Pavla Dymáková, Jiří Vítek, Jiří Pokorný a Romana Petriščová (pro nemoc se tohoto kola neúčastnila),  které po prvním kole drželo vedoucí postavení, ani jednou nezaváhalo a s přehledem získalo titul mistra České republiky ligy družstev pro rok 2001.

Na druhém místě skončil SKBU Hostivař, třetí příčka patří mladému družstvu SK Neratovice.

Výsledky ligy družstev JKA Karate 2001
1. SKP Karlovy Vary
2. SKBU Hostivař
3. SK Neratovice
4. Apollon Praha

Velice mi nesedí přístup klubů, které se zúčastnili prvního kola a na druhé už si cestu nenašli. Nechápu to zejména u družstva Sport Relax Děčín, které bylo po prvním kole těsně druhé. Účast těchto závodníků by byla určitě přínosem pro všechny zúčastněné. Ale i Sokolov a TJ Ruzyně by jistě přispěli k navýšení kvality soutěže.

Osobně chápu soutěže jako způsob ověření kvality vlastního tréninku. Každý sportovní zápas ať vyhraný nebo prohraný mi ukazuje další nedostatky, na kterých je třeba pracovat. Liga dává každému dobrou možnost odsoutěžit třeba i 6 zápasů bez stresu z KO systému (prohraju = končím v soutěži). Závodníci kteří se 2. kola ligy nezúčastnili nejenže degradovali původně dobře rozjetou soutěž, ale hlavně se dobrovolně vzdali přísunu cenných zkušeností a poznatků plynoucích z každého zápasu. Zaspali jste, bojovníci :-)