Aktuálně -  březen 2003

 Hellou!

 Zdravím všechny žijící, bývalé i současné příznivce a fans kapely "KLAXON ROCK", stejně jako příležitostné zvědavce, návštěvníky našich stránek, v novém roce ! Právě jsem si tak říkal, že by někoho mohlo zajímat, co nového na Starém Bělidle v roce 2003. A to už je, prosím, březen.

 Tedy už koncem loňského roku došlo evolučním vývojem v řadách naší kapely k jedné revoluční změně. Tou je návrat Jardy Peroutky na prkna občas znamenající svět, po 13-ti leté pauze ve světě šoubyznysu. Tento malý velký muž kolínské hudební scény, který se mnou zakládal před víc jak 20-ti lety jednu kapelu, od roku 1982 nesoucí název "TLUSTÁ BERTA", (od roku 1983 "KYSLÍK"), později působící v lůně neméně proslulého kolínského tělesa HEVER, se nyní uvolil alternovat v našem ansámblu na místě baskytaristy. To je sice malý krok pro Jardu Peroutku, ale velký krok pro lidstvo, jinak to nelze nazvat, ( anebo to už řekl někdo přede mnou ?).

 Taky není pravda, že bychom se napřed nějak nepohodli s naším původním baskytaristou Petrem Ježkem. Pravdou je opak, vše se děje po dohodě s ním. Petr byl v poslední době čím dál tím víc vytížen svými aktivitami kolem kolínského ledního hokeje a kolem Zimáku vůbec, takže časově stíhal jen s největším vypětím, zvlášť naše občasné vyjížďky na vzdálenější štace, například na ústeckoorlicko. Nabízel, že skončí v kapele úplně, po dohodě k nějakému datu, aby to kapelu nepoložilo. Hledali jsme nějakou dobu náhradu, ale nejlepší řešení se nakonec ukázalo být nejblíž po ruce. Alternace na místě baskytaristy s Jardou Peroutkou! Pokud to bude fungovat, tak nic lepšího se nedalo vymyslet, (a ono to už funguje, v pátek 21.2. hrál v Týnci n.L. Petr Ježek, Klaxon + Alkehol, v sobotu 22.2. hrál v Křeseticích Jarda Peroutka, Klaxon + Brix + Bard). Uvidíme, až se rok s rokem sejde, nakolik to je řešení trvalé, uspokojující všechny zúčastněné strany.

 /pro sběratele pikantností mohu prásknout, že když končil v roce 1984 Kyslík, odešel Jarda Peroutka do Heveru a s ním i jeho basový aparát Marshall JCM 800, 100W hlava a 400W box 4 x 12". Když Jarda končil po pár letech v Heveru, nahradil ho v této kapele Petr Ježek a k místu basáka u Heveru si přikoupil i Jardův basový Marshall s baskytaru Westone Thunder III. Když skončil v roce 1995 Hever, přešel Petr Ježek se zmíněným Marshallem i basou do Klaxonu, kterej vyjel v roce 1996 v takřka původní sestavě. V Klaxonu je Petr Ježek doposud a na zmíněném basovém aparátě se nyní s Jardou Peroutkou alternativně střídají. Kruh se tak uzavřel./

 Z obvykle dobře informovaných kruhů jsme také zaslechli, že bubeník KLAXONU, Jirka Šturma, takto zarytý příznivec a vyznavač značky Amati Kraslice, konkrétně jejich převratného a historicky bohužel doposud nedoceněného modelu "s hrazdou", začal vážně pošilhávat po jiné značce, (PEARL). Nakolik bude tento jeho přestup do nového dresu reálný ukáže ještě příští výplatní termín, ale také další nabídky konkurenčních stájí. Zvláštní aktivita byla v tomto směru zaznamenána například u Yamahy.

 Z novinek je k vidění na našich aktualizovaných stránkách pár fotek z našeho zatím posledního vystoupení 22.2.03 v Křeseticích, za něž vděčíme příteli Válečkovi a jeho neutuchajícímu nadšení pro digitální fotografii. Díky bohatým světlům zvukaře Bohouška z Havlíčkova Brodu jsme na nich nedopadli tak špatně. Hromadná exhumace se vydařila!

 Co nového máme ještě pro naše přátele? Je tady docela slušně stočené video z křestu CD/MC Klaxonu "Žádná vata,...!", (2002), který se konal 12.10.2002 v Křeseticích u Kutné Hory, (kde také jinde - když křest, tak v Křeseticích,...!), za spoluúčasti kapel BRIX a DERBY. Kdo jste tam nebyl, přišel jste o dost. Plnej dům až po střechu, spousta hostů, z nichž nejvýznamnější - Mirek Pokorný, legendární zpěvák slavné kolínské kapely HEVER, cédéčko nejen pokřtil a hodil mezi lid, ale taky si s Klaxonem zazpíval dvě největší pecky z repertoáru někdejšího Heveru, "Lucifer" a "Zákony džungle". Kdo jste tam naopak byl a chcete si ten zážitek občas připomenout, ozvěte se mi na e-mail: kyselak@cmail.cz, nějak se domluvíme.

  (Stanley)