Štěňata - vrh A:

Bezinka od Hrnčířského kruhu x Aran z Královské stezky


matka   Achil z Kytínského ráje Alf z Kytínského ráje Jaro je tady! pro pokročilejší Anja z Kytínského ráje máme se rádi na zahradě s dětmi

31.5.: Všechna štěňata jsou už dávno u svých nových páníčků. Všechna, zdá se, naplňují jejich představy a dělají jim hlavně spoustu radosti. Doma zůstal Andy, který přišel v důsledku infekce hned po narození o pravé oko - vůbec mu to ale nevadí a stává se z něj "velký pes" - má 15 kg a budou mu za týden 3 měsíce. Snad se k tomu datu dočká své samostatné stránky.

...

20.4.: Smečka už tráví hodně času venku na zahradě, takže už je méně práce s uklízením doma a také s krmením, dávno už nejedí ze lžičky, ale vrhají se do misek po hlavě a fungují jak výkonné sací bagříky :-). Některá štěňata už také dostala od svých budoucích páníčků nová jména, tak se snažíme si na ně zvykat. Zítra je čeká očkování.

15.4.:
Velikonoce proběhly společensky, štěňátka byla v centru pozornosti všech dětí (i dospělých) z okolí, takže jejich socializace probíhá velmi intenzivně. Své budoucí páníčky našli i zbylí pejskové, takže další zájemce bohužel už musíme odmítat. Hlavně bylo hezky a dva výlety na zahradu malé diblíky řádně unaví. V úterý pak velký výlet na veterinu, kde (bohužel dosti bolestivě) všichni dostali do levého ouška svá pořadová hovawartí čísla (od 3447 do 3453).

9.4.:
Velikonoce před námi, za námi první větší výlet na zahradu, zakončený náhlou sněhovou plískanicí - zkrátka zážitek na celý (dosavadní) život! Někteří z nás už mají své páníčky jisté, další se přijedou podívat - doufáme, že se jim budeme líbit...

29.3.: "Už nám jsou tři týdny!" Včera jsme rozšířili štěňátkům původní "porodnici" na výběh dlouhý skoro 5 metrů, končící dveřmi na zahradu - zatím ho jen opatrně objevují a prozkoumávají - k výběhu venku dojde asi až koncem týdne. Začali jsme přikrmovat, protože zoubky potomků dávají matce už pořádně zabrat.

26.3.:
Všechna štěňátka mají otevřené oči! Bessie zvládá mateřské povinnosti obdivuhodně, štěňátka jsou stále plně kojená a největší se pomalu blíží 2 kg váhy. Už zvládají i chodit, nejen plazit přískokem, a mají-li hlad, hlasitě štěkají! Budeme muset začít zvětšovat vyhrazený prostor, "porodnice" pomalu přestává
stačit, přední stranu jsme už museli o něco zvýšit, aby se náhodou nevydala na výlet mimo.

22.3.
: Štěňata mají v průměru 1530 g, stále se krmí a přibývají 80 - 90 g denně. Matka to zatím snáší statečně...

20.3.:
Zdá se, že Achil, který byl první na světě, jako první otevírá oči. Všechna štěňata mají přes 1200 g a zvládla první atak civilizace - dostala tabletku proti parazitům, samozřejmě rozdrcenou a rozpuštěnou v mlíčku...

16.3.:
Všechna štěňátka utěšeně přibývají, dnes zřejmě překonají váhu 1000 g a je jasné, že 10. den budou mít nejméně dvojnásobek váhy porodní, jak to má být. Zatím jsou ještě slepá, ale ouška se jim již otevírají. Matka vše zvládá výborně, krmí se čtyřikrát denně a vše přeměňuje na spousty mateřského mléka.

8.3.: Bessie porodila bez problémů přesně v termínu, v pondělí 8.3. v podvečer. Štěňat je sedm, 6 kluků (4 tmaví se znaky, 2 plaví) a jen jedna plavá fenečka. Všechna štěňátka jsou zdravá a dobře vyvinutá. Zatím se ovšem těžko dá říci více o jejich vybarvení a povahách, štěňata vyrůstají s matkou alespoň 8 týdnů, k novým majitelům se tedy mohou vypravit v první polovině května.


zpět na hlavní stranu

poslední aktualizace 31.5.2004