a mých toulkách po hradech a zámcích v Čechách  i  na  Moravě  jsem  nasbírala již několik  fotografií,  které  mi  ležely  jen  tak  nečinně  v  počítači. Čas od času jsem si je prohlížela a  napadlo mne, že k hradům  a  zámkům patří nějaká pověst. Proto jsem zašla do knihoven pro příslušnou literaturu (tímto se omlouvám autorům, kteří  poznají své dílo, ale já bych to tak hezky nenapsala)  a  vznikly  z  toho  tyhle stránky. Jsou v provozu již od roku 2002 a od té doby je prohlíželo spoustu návštěvníků. Mnohokrát děkuji zvláště těm, kteří mi poslali legendy, které mi chyběli a pomohli mi tak rozšířit tento web. Poslední dobou jsem jej zanedbávala, přijměte tedy jako omluvu nový vzhled stránek.
    Za každým kliknutím na obraz (viz. obrazárna) se skrývá stručná historie onoho objektu, fotografie a samozřejmě příběh, který vás vtáhne do dávných dob našich předků.
    Můj e-mail ( marcela.kovarikova@atlas.cz ) můžete použít nejen na zasílání legend, ale také na případnou kritiku mých stránek nebo mi poslat tip na zajímavý výlet.

    Teď následujte poutníka, který vás dovede do obrazárny, kde už si svou cestu zvolíte sami.
    A nyní Vám přeji příjemnou procházku českou historií ...

 

 

 

 

TOPlist