KATEGORIE: ***

 

 

 

 

 

 

Popis cesty: Liberec-Frýdlant-Raspenava, nebo Jablonné v Podještědí - Chrastava - Raspenava. V Raspenavě po hlavní silnici směr na Hejnice, těsně před mostem přes řeku Smědá odbočit vpravo po zelené turistické značce, u bílého domu a stožáru elektrického napětí odbočit vpravo a jet na konec cesty cca 100m. Objekt se nachází po levé straně. Vlaková zastávka 15 min. Autobusová zastávka 300 m, směr Liberec zastávka "U mostu".
Místo a okolí: Krajina CHKO Jizerských hor s rozsáhlou zalesněnou oblastí, zajímavými přírodními atraktivitami, s množstvím značených turistických tras a památek. Nedaleko hraniční přechody s Polskem. Ubytovací část pro hosty se nachází v hlavní budově celého areálu, která byla postavena již v první pol. 19.století. Areál se zemědělskými budovami sloužil až do cca 70 let tohoto století. Nyní všechny objekty procházejí postupně citlivou rekonstrukcí s důrazem na zachování tradic i ekologických zásad.
Aktivity a služby: Půjčení kol, možnost zúčastnit se menších hospodářských prací (menší chov ovcí, kozí, prasat, králíků), jízda na koni přímo na farmě. Koupání v Raspenavě, v okolí další menší přírodní vodní nádrže. V zimě krásné terény na běžky včetně lyžařské Jizerské magistrály. Sjezdové lyžování - Bedřichov u Liberce.
Ubytování: 3x2, 3x3 pokoje v prvním patře, každý s vlastním sociálním zařízením, menší společenská místnost s TV.
Stravování: Snídaně v ceně ubytování. Další strava podle dohody na místě. Strava je podávána v přízemní v nově zrekonstruované restauraci určené pouze ubytovaným hostům.
Cena v Kč: Za osobu a noc se snídaní 250 až 390 Kč. Přistýlka sleva 15%. Dítě do 5 let zdarma. Oběd nebo večeře 40-100.
Sezóna: Celoročně.

Adresa:
Penzion Selský dvůr
Jana Němcová
Jabloňová 687
463 61 Raspenava
tel., fax: 482 319 220, tel.: 482 319 347
E-mail: selsky.dvur.rasp@quick.cz