Klokanek králíkovitý Bettongia penicillataJihozápadní Austrálie
Základní popis: Je to drobný klokan šedohnědé barvy. V přírodě je poměrně vzácný. V přírodě žije samotářsky a skrytým způsobem života v lesnatých oblastech jihozápadní Austrálie. Dříve byl mnohem hojnějšía obýval suché planiny a pahorkatiny na jihu. Dosahuje hmotnosti okolo 1-1,5 kilogramů, délky těla 30-38 cm, ocas je stejně dlouhý. Rozdíl mezi samcem a samicí je téměř neznatelný. Dožívá se okolo sedmi roků.
Výskyt: Jihozápadní Austrálie
Chov a krmení: Tyto klokany i některé další rody je vhodné chovat v párech. Pro úspěšný chov je vhodná vnitřní ubikace a dobře utěsněný travnatý výběh s vysazenými křovinami. Pozor se musí dát  na dobré zabezpečení výběhu proti úniku neboť klokánci výborně šplhají. V zimě je nutné vytápět ubikaci  alespoň na 18-22 °C. Samička rodí po 21 dnech březosti jediné mládě. Mláďata se zdržují ve vaku přes sto dnů. Pohlavně dospívají po jednom roce života. Samice muže mít mláďata 2-3 krát do roka.
Hlavní složku potravy tvoří kvalitní seno, listy a větvičky stromů, ovoce, zelenina. jako doplněk podáváme ovesné vločky, pečivo nebo granulované směsi pro přežvýkavce. Potřebují také určité množství živočišných bílkovin, podáváme jim kočičí suchary, hmyz, uvařené maso a vejce.