PLOVOUCÍ PODLAHA

         

Co je plovoucí podlaha?
Princip je velmi jednoduchý. Podlahová krytina se skládá z jednotlivých desek obdélníkového tvaru. Po odvodu desky jsou pera a drážky, které slouží ke vzájemnému propojení jednotlivých desek. Spáry mezi perem a drážkou jsou spojeny speciálním lepidlem. Tímto způsobem je vytvořena celistvá plocha, která již není nijak připojena k podkladu. Systém plovoucích podlah vyžaduje určitou zručnost a zkušenost, abychom dosáhli žádoucího výsledku - funkčnosti a zároveň i estetického vzhledu. Přestože pokládka plovoucí podlahy není náročná, doporučujeme provést montáž našimi speciálně vyškolenými pracovníky.
    

Proč plovoucí podlahu? Důvodů je hned několik.
• Bezprašnost a zdravotní nezávadnost
Zdravotní hledisko je obvykle první, které nás zajímá při výběru materiálů pro bydlení. Plovoucí podlahy v tomto ohledu hrají prim. Vzhledem k tomu, že základem pro výrobu těchto podlah jsou přírodní materiály, nehrozí ani následné uvolňování různých zbytkových emisí (např. formaldehydů).

• Pevnost povrchu
Pevnost a mechanická bezpečnost povrchu je dalším důležitým hlediskem pro výběr podlahy. Na rozdíl od povlakových podlahových krytin, nehrozí v případě správně položených plovoucích podlah odstávání okrajů, hran, hrnutí krytiny pod kolečky židlí a další nežádoucí efekty.

• Údržba podlahy
Pro údržbu podlahy vám postačí mop a speciální přípravek, který přilijete do vody. Podlahu setřete vlhkým mopem a necháte uschnout.

• Rychlost a čistota procesu pokládání
Při kladení plovoucí podlahy se většinou nepoužívá tzv. mokrý proces. V případě, že je nutné podklad vyrovnat, jsou naše montážní skupiny vybaveny samonivelační stěrkovací hmotou pro vyrovnání podkladové vrstvy. Téměř úplně odpadají prašné procesy.