reklama

8.12.2004 | 1:36 | svátek má Květoslava
Lidovky Centrum.cz | RSS | TEXT/PDA

ANKETA
levičák pozná také podle toho, že jezdí na snowboardu, nosí batůžek a pije vodu z plastové lahve. Co tomu říkáte?
Je to povedený žert
Má úplnou pravdu
Takové názory z úst prezidenta mě šokují


ČESKÝ ŠOK

Stopař
Zajímavosti

Klaus nepije vodu z plastu, je to levicové.Pane Boze ja jsem blbec!Lidi vodpustte me to,ja se tak narodil a jsem vychovanej komousama!
Delegáti kongresu ODS přivítali prezidenta ovacemi ve stoje. Na stolech byly minerálky ve skle.
Zdroj: Foto LN, Autor: Hynek Glos

PRAHA 6. prosince 2004 | 07:28 "Atributy levičáctví" jsou podle prezidenta Václava Klause snowboard, batůžek a plastiková láhev. Podle šéfa ODS Mirka Topolánka rovnostářství, přerozdělování a falešná solidarita.

 ODS má problém. Klause
 Klaus: Komunismus je součástí naší identity
 Prezident si pochvaloval nové lyže
 Český levičák Klaus

Jezdíte na snowboardu, nosíte na zádech batůžek a pijete vodu z plastikové lahve? Pak jste zaručeným "levičákem". Myslí si to alespoň prezident Václav Klaus.
Klaus to řekl ve čtvrtek v budově Českého rozhlasu krátce před tím, než tam poskytl rozhovor stanici Radiožurnál. Těsně před začátkem rozhovoru, nabídli zaměstnanci rádia Klausovi vodu v plastikové lahvi.

Prezident podle informací LN začal hovořit o tom, že vodu z plastikové lahve pije jeho mluvčí Petr Hájek a že si z něj proto dělá legraci, že je levičákem. Poté se rozproudila diskuse o "atributech levičáctví" a vášnivý lyžař Klaus dodal ještě batůžek a snowboard.

V sobotu, kdy se prezident zúčastnil volebního kongresu "své" Občanské demokratické strany, tuto teorii Lidovým novinám potvrdil s tím, že atributů levičáctví je ale samozřejmě víc.

Zásadně bez batůžku. Do Prčic si Václav Klaus vyšel nalehko, v jeho doprovodu se ale skrytí levičáci najdou.
Zdroj: Foto LN, Autor: Jan Zátorský

 "Tyto tři atributy považuji za jistý výraz životního postoje a mohl bych vyjmenovat padesát dalších. Ale že by to mělo nějaký zásadní politologický význam, to by se přeceňovalo," upřesnil prezident.

Většina občanských demokratů, kteří se účastnili kongresu, mělo z Klausových slov legraci. "To snad nemyslí vážně. Mám dva syny, oba jsou členové ODS, ale zároveň jezdí na snowboardu, nosí batůžek a občas se napijí vody z plastikové lahve. Znamená to tedy, že jsou levičáci? To je neuvěřitelné, " reagoval jeden z delegátů kongresu a nechápavě přitom kroutil hlavou.

Této teorii se zasmál i předseda ODS Mirek Topolánek, ale nijak ji nekomentoval. Předtím ovšem jmenoval své vlastní tři atributy levičáctví, aniž by věděl, že se jej na to LN ptají kvůli Klausovi. "První atribut je naprosto jasný. Je to obecné rovnostářství. Druhý je sázka na přerozdělování a tím třetím je falešná solidarita," řekl Topolánek.

Jaký je Klaus prezident?
Václav Klaus je svými nevšedními názory na některé běžné věci znám. Kdysi například prohlásil, že zatímco džíny nosí, džínová bunda mu vždy přišla "nesmírně falešná".

Petr Kolář

 Pošli e-mailem    Verze pro tisk

Další aktuální články »
Diskusní fórum

Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.

Jaký je váš názor k tomuto článku?


 
přidat názor
Zpět

Centrum Academica Adresář Auto Autobazar Bleskově Bonus Bydlení Dovolená E-mail Finance Firmy Herna Horoskopy Katalog Kultura Letenky Lidovky Mapy Moje Morfeo Počasí Pohlednice Práce Připojení Reality Recepty-Maggi Slovníky SMS Turbo TV programy Vyhledávání Webpark Xchat Zábava Zboží Zprávy Žena

© 2004 NetCentrum, s r.o. © 2004 Lidové noviny, a.s., ISSN 1213-1385
© Copyright Česká tisková kancelář, Reuters Limited, Asociated Press
Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu
kontakty: internet@lidovky.cz (redakce), Reklama
Změna kódování