31.3.2007  10h   škvárové hřiště TJ Pankrác, P-4 Pankrác

SK Libeň  - Senioři Praha      4-2 (4-0)

Branky: 7. Řezníček (Čtvrtečka), 8. Písek (Čtvrtečka), 13. Písek, 19. Čtvrtečka (Mančař), 40. Kňap, 55. Plánička

Sestava SKL:

Matějka - Harzer, Řezníček, Mančař, M.Pivoňka, Písek - D.Řezáč, M.Řezáč, Vlk, Čtvrtečka

Komentář:

Dva rozdílné poločasy a několik milníků

PANKRÁC - Poslední březnový den znamenal pro vyznavače kulatého nesmyslu začátek jarní sezóny hanspaulské ligy. V úvodním kole se štika loňského podzimu SK Libeň utkala na pankrácké škvarce s týmem Senioři Praha. Název týmu mohl vyvolat dojem, že půjde o "staré" pány, ale bohužel tomu tak nebylo. V utkání, v němž každému týmu patřil jeden poločas, byl k vidění například ligový gól s pořadovým číslem 100 nebo naopak Matesův 100. inkasovaný gól (započítáno včetně turnajů a pohárů).

Libeňáci do utkání doslova vtrhli a již po několika minutách bylo jasné, kdo je na hřišti pánem. V obraně se poprvé objevila zimní posila Harry a hned to bylo znát. Spolu s Řízkem strhli celou obranu k velkému výkonu. Mates tak byl téměř po celý první poločas bez práce. Již v 7.minutě otevřel brankový účet utkání Řízek po nezištné Krtkově přihrávce - 1-0. Netrvalo ani minutu a skóre se opět měnilo. Střílený centr, který poslal před branku pro změnu Krtek, usměrnil Jiřina přímo k pravé tyči - 2-0. Hosté se pokusili několikráte o steč libeňské branky, ale s výjimkou jediné skončily všechny střely mimo branku. Ve 13.minutě si Jiřina pohrál s míčem, stejně tak i s hostující obranou a krásnou střelou zvýšil vedení libeňského týmu již na 3-0. Skóre prvního poločasu ale ještě nebylo uzavřeno, poslední slovo si vzal Mancini. Jeho nechytatelnou střelu však před brankářem stačil ještě tečovat Krtek a tak si Mancini připsal pouze brankovou asistenci - 4-0.K prvnímu poločasu snad jen dodat, že se spálilo ještě několik šancí např. Pivo se prezentoval pěknou střelou, avšak o kousek mimo tyčemi vyhrazený prostor zvaný branka.

Druhý poločas byl ovšem ve znamení totálního uspokojení a zbytečného laxního přístupu. Soupeř svou šanci vycítil a začal rychleji přistupovat k libeňským hráčům, kteří místy zbytečně předržovali míč a z toho pramenilo i několik šancí pro Seniory. Ve 40.minutě se před Matesem objevil sám útočník Senirů Kňap a libeňského brankáře prostřelil - 4-1. O chvilku později přišla další rána pro libeňské, po jednom z tvrdých soubojů musel ze hry odstoupit pilíř obrany Harry (jak se později ukázalo odpočinek se sádrou bude delší). Hra se od té doby místy dokonce přestávala podobat fotbalu, nakopávané míče létaly od branky k brance a soupeř nadále cítil šanci na korekci výsledku. Ta přišla pět minut před koncem utkání, Plánička těsně před Matesem umístil spoluhráčovu přihrávku do protipohybu - 4-2.

Předvedená hra v prvním poločase je dobrým začátkem do nové sezóny, naopak hra v poločase druhém je upozorněním na nedostatek koncentrace po celý zápas. Velkou výhodou pro Libeň byl fakt, že než se soupeř probudil ze zimního spánku, bylo už prakticky (výsledkem) po zápase. Premiérový start Harryho v libeňských barvách, navíc ještě v den jeho 31. narozenin, neskončil brankou, nýbrž sádrou na kotníku. Doufejme, že se brzy uzdraví a stihne ještě pár zápasů....