Zpět na úvod

Aranžér(ka) (66-52-H/001)

Tento obor se více orientuje v oblasti umění. Vyučují se kromě všeobecných a ekonomických předmětů tyto předměty: písmo, propagace, odborné kreslení, aranžování, fotografování, dějiny umění...

Žáci se učí ovládat výtvarné techniky a aplikovat je v návrhářské práci. Učí se vyrábět různé dekorace a dekorační ozdoby, pracují s různými druhy materiálů. Instalace výstav a propagační zajišťování akcí v oblasti služeb a obchodu jsou samozřejmostí.

Cílem je aranžování výkladních skříní, výloh, úprava interiérů, aranžování suchých květin, vazba květin, ale samozřejmě si musí každý absolvent umět poradit i s praktickými činnostmi - natíráním, malováním, tapetováním. Při výuce je věnována velká pozornost individuálnímu rozvoji žáka, jeho talentu a předpokladům.

Na konci školního roku 1. a 2. ročníku žáci absolvují týdenní soustředění v přírodě, tzv. krajinářský kurz. Cílem těchto pobytů je vzájemné prohloubení vztahů mezi žáky a vyučujícími, rozvoj pozitivních mezilidských vztahů a hlavně je praktickou možností vyzkoušet si v terénu již osvojené výtvarné techniky.

Absolventi se uplatňují ve všech druzích obchodních institucí, ve společnostech a firmách provozujících výstavnictví a propagační činnost a ve službách.

Žáci po úspěšném ukončení tohoto učebního obru mohou ve studiu pokračovat nástavbovým studijním oborem propagace.

Absolventi se tedy uplatňují jako samostatní pracovníci s uměleckou kreativitou, se smyslem pro podnikání a ekonomickým myšlením.

Hlavním posláním školy je bezprostřední seznámení žáků s problematikou soukromého podnikání a snaha vypěstovat v nich ekonomické a právní myšlení tak, aby si do života přinesli profesionální nadhled, odbornou kvalifikaci, schopnost komunikovat!!!!

Škole navázala trvalý kontakt s Evropským drogistickým svazem a úzce s ním spolupracuje.


Zpět na úvod
Design Josef Ansl, Petr Zítka, 2001©