Přívozem v Dolní Vltavici

za krásami přírody

 

 

 

            Dolní Vltavice se nachází přibližně  v polovině údolní nádrže Lipno, což je výhodné zejména pro vhodné naplánovaní správné cyklistické nebo pěší trasy s ohledem na fyzické nebo časové možnosti turistů.

 

            Přívoz z Dolní Vltavice na Kyselov a zpět slouží k rekreačním účelům, na Kyselově nebydlí civilní obyvatelstvo, nebližší hraniční přechod pro pěší a cyklisty je Ježová nebo Sankt Oswald (cca 7,3 km  od přístavu), nejbližší hraniční přechod pro motorová vozidla je Guglwald (cca 15 km).

 

            Převozní trasa měří cca 1,5 km a jízda trvá od 10 do 20 minut (podle síly větru), jedná se tedy o cestu spojenou zároveň s „vyhlídkovou plavbou“. Výhledy: na Tajvan, největší ostrov na Lipně, na nejširší místo Lipna mezi Račínem a tzv. „Malým Lipnem“, na opačné straně Lukavická zátoka, Kovářov, Hruštice a úžlabina směrem na Frymburk, dále tzv. Rakouská zátoka, kde Lipno vede až za hranice ČR.

 

Převoz jezdí: POZOR ZMĚNA. PROVOZ PŘÍVOZU BUDE ZMĚNĚN PODLE NOVÝCH PROVOZOVATELŮ, VÍCE NA TEL. 775183185 (KAREL VLÁŠEK)

                       

 

            Pravý břeh Lipna, tedy místo, kam se 40 let nikdo bez povolení nedostal, je pro milovníky přírody nezapomenutelným zážitkem, neboť skýtá civilizací neporušenou panenskou přírodu, lesy, potoky (z kterých se dá pít), překrásnou zříceninu Vítkův kámen (Sv. Tomáš), mnoho hraničních přechodů pro pěší a cyklisty, jeden pro motorová vozidla (Guglwald). Všude tam vedou živičné (asfaltové) komunikace v průměrné kvalitě. Nejbližší spojení s touto lokalitou je pro oblast  Černé v Pošumaví, Radslavi, Jestřábí, Hůrky a okolí právě převozem v Dolní Vltavici.

 

Doporučení: -Pro cykloturistiku a autoturistiku trasa přívozem v Dolní Vltavici na Kyselov, hraničním přechodem Guglwald (auto), Ježová nebo Sankt Oswald (cyklo) do Rakouska na rozhlednu Moldaublick (jedinečný pohled na šumavskou část toku Vltavy s Lipnem (zpět přes hraniční přechod Zvonková=jen cyklo).

                                  -Pro pěší  turistiku trasa Vítkův Kámen (zřícenina Svatý Tomáš), Schwarzenberský kanál (panenská příroda).

                            - Pro houbaře a rybáře ideální podmínky v bývalém hraničním pásmu

 

HRANIČNÍ PŘECHODY: (u všech přechodů doporučuji ověřit dobu provozu telefonicky!)

     Guglwald: v provozu 15.3.-31.10. v době od 6 - 22 hod, 1.11. – 14.3. v době 8 - 20 hod.

tel: 380/735935 ( pro motorová vozidla)

     Zvonková: v provozu 15.4. – 2.11. v době od 8 - 20 hodin tel. 380/738280 (cyklo+pěší)

     Sankt Oswald: v provozu 1.4. – 31.10 v době 8 - 20 hod. tel. 380/746453 (cyklo+pěší)

 

            Pravidelně se opakující nezapomenutelné akce plavení dříví Schwarzen-berským kanálem“ jsou pojaty velice stylově (kroje, občerstvení, hudba, plavení dříví jako za doby našich předků apod.). Termíny akcí jsou zveřejněny v tisku Českokrumlovské listy. Přívoz v Dolní Vltavici je nejblíže místu konání plavení.

 

Vyčkejte stažení obrázku (chvíli to trvá)

 

         Informace:  - telefon na převoz: +420 775 183 185