„NEJEN   S RUKAMA OD HLÍNY„

Víkendové a jednodenní modelování
Ateliér „Pod krovy“
Na Stráži 1520/12
Praha 8
Modelování
Hraní s dětmi
Terapie
Rodinné konstelace
Pohyby duše
nové
Experiment
Výrobky
Kontakt

"Nejsou-li v pořádku kořeny a člověk není dostatečně uzemněn,

tedy nestojí nohama na zemi,

ani zbytku osobnosti za moc nestojí."

Feldenkraisova metoda

Radost svým přátelům či příbuzným můžete udělat dárkovým poukazem
dle vašeho výběru. Je možné jej vystavit na otisk rukou a nohou dětí i dospělých v různých finančních hodnotách a také na hodiny modelování.

"Práce s keramickou hlínou je pro mně vlastně práce se Zemí…"

 

Co že to v sobě Země skrývá?

Především Matku a Ženství v jeho ryzí podobě…

 

Pozoruji ji na jaře, kdy v ní hučí Život, síla zrození jej tlačí ven každým kvítkem sněženky, stéblem trávy a mízou ženoucí se z hloubi kořene až do pupence. Pak v létě, kdy je horká a úrodná, pukající žárem Slunce. K podzimu plná úlevy a radosti z dozrálého plodu a v zimě –  ztuhlá, spící, své póry mrazem uzavřené, je blízko Smrti… A pak zas jaro!

 

Je to úžasný koloběh. Kolo a běh života samotného.

Něžné dotýkání, mazlení, modelování a válení. Tvrdnutí a rozpouštění, hnětení, máčení a vysychání. Poddajnost i vzdor, svéhlavost i křehkost. Tíha a chlad i vřelost a vstřícnost… A pak cesta ohněm k pevnější a odolnější formě.

 

To vše je „práce“ s keramickou hmotou, s hlínou, která nese v sobě tolik Života. Je to hraní a objevování, věčné přibližování se životu samotnému. Stávání se stvořitelem při pocitu oživlé hmoty v rukou. Dotek prostého božství. Poznání, že lidské ruce mohou vytvořit cokoli, stačí se rozhodnout a odložit strach a kontrolu.