Chovatelská stanice "z Kytínského ráje"Bezinka od Hrnčířského kruhu  Andy z kytínského ráje
Tak tohle je naše Bessie, úředně ovšem Bezinka od Hrnčířského kruhu, skoro čtyřletá fena hovawarta, skvělá společnice a  neúnavná hlídačka.
A to je její druhorozený syn
Andy z Kytínského ráje.
Klikněte na obrázek a dozvíte se více


Bessie je dcerou Cäsara von der Koboldshütte a Daily od Říčky Bobravy, které její paní říká Sára.

Vyrostla s námi v Kytíně , malebné vesničce nedaleko Mníšku pod Brdy jihozápadně od Prahy. I když to u nás ještě nejsou ty pravé Brdy, ale Hřebeny, je tady moc hezky. Obrázků Bessinky máme - jako správní psí lidé - samozřejmě moc, ale digitální fotoaparát teprve necelý rok, takže ne všechny jsou stejně kvalitní. Najdete je zde ve fotogalerii.

Štěňata
Počátkem ledna jsme Bessie připustili s hovawartím krasavcem Aranem z Královské stezky (3x CAC) a brzy bylo jasné, že štěňátka jsou na cestě. Porod byl 8.3. a zde uvidíte, jak to všechno bylo. S výjimkou Andyho už jsou všechna štěňata u svých nových páníčků
.

O hovawartech se dozvíte na webu skoro všechno, existuje také několik knížek o jejich chovu a výchově J. Fábin: Hovawart .

Každý zájemce by ale hned na začátku měl vědět, že i když byli hovawarti kříženi s cílem obnovit typické severoněmecké hlídací plemeno, mají v sobě i krev ovčáckých plemen a potřebují dost prostoru a pohybu. Jsou inteligentní a dovedou velmi dobře hodnotit i kritické situace. Základní výcvik je samozřejmostí, ale dokáží mnohem víc - vždyť v Německu byli uznáni jako pracovní plemeno. Zde najdete další odkazy.


Seznam.cz
poslední aktualizace 21.5.2004