SESTAVY - 1995

NORSKO

1. Bente Norbdy 23. 7. 1974 Sprint/J. B 2. Tina Svensson 16. 11. 1966 Asker O 3. Gro Espeseth 30. 10. 1972 Sandviken O 4. A. Nymark Andersen 28. 9. 1972 Sandviken Z 5. N. Nymark Andersen 28. 9. 1972 Sandviken O 6. Hege Riise 18. 7. 1969 Setskog ( NED ) Z 7. Tone Haugen 6. 2. 1964 Nikko ( JPN ) Z 8. Heidi Store 7. 4. 1963 Kolbotn Z 9. Kristin Sandberg 23. 3. 1972 Asker U 10. Linda Medalen 17. 6. 1965 Nikko ( JPN ) U 11. Ann Kristin Aarones 19. 1. 1973 Tr/Orn U 12. Reidun Seth 9. 6. 1966 Íxabńck ( SWE ) B 13. Merete Myklebust 16. 5. 1973 Tr/Orn O 14. Hege Gunnerod 22. 11. 1973 Asker Z 15. Randi Leinan 9. 4. 1968 Tr/Orn U 16. Marianne Pettersen 12. 4. 1975 Gjellerasen U 17. Anita Waage 31. 7. 1971 Tr/Orn O 18. Tone Gunn Frustol 21. 6. 1975 Donn Z 19. Agnete Carlsen 15. 1. 1971 Kolbotn O 20. Ingrid Sternhoff 25. 2. 1977 Hauger B Tr. Even Pellerud

N╠MECKO

1. Manuela Goller 5. 1. 1971 G/W Brauweiler B 2. Anouschka Bernhard 5. 10. 1970 FSV Frankfurt O 3. Birgitt AustermŘhl 8. 10. 1965 FSV Frankfurt O 4. Dagmar Pohlmann 7. 2. 1972 FSV Frankfurt Z 5. Ursula Lohl 7. 11. 1966 TuS Ahrbach Z 6. Maren Meinert 5. 8. 1973 FC R-Kaldenhausen Z 7. Martina Voss 22. 12. 1967 FC R-Kaldenhausen Z 8. Bettina Wiegmann 7. 10. 1971 G/W Brauweiler Z 9. Heidi Mohr 29. 5. 1967 TuS Ahrbach U 10. Silvia Neid 2. 5. 1964 TSV Siegen Z 11. Patricia Brocker 7. 4. 1966 TuS Niederkirchen U 12. Katja Kraus 23. 11. 1970 FSV Frankfurt B 13. Melanie H÷ffmann 29. 11. 1974 FC R Kaldenhausen Z 14. Sandra Minnert 7. 4. 1973 FSV Frankfurt O 15. Claudia Klein 24. 9. 1971 G/W Brauweiler O 16. Birgit Prinz 25. 10. 1977 FSV Frankfurt U 17. Tina Wunderlich 10. 10. 1977 SG Praunheim O 18. Pia Wunderlich 26. 1. 1975 SG Praunheim Z 19. Sandra Smisek 3. 7. 1977 FSV Frankfurt Z 20. Christine Francke 12. 6. 1974 TuS Ahrbach B Tr. Gero Bisanz

USA

1. Briana Scurry 7. 9. 1971 B 2. Thori Staples 17. 4. 1974 N. Carolina Univ. O 3. Holly Manthei 8. 2. 1976 Notre Dame Z 4. Carla Overbeck 9. 5. 1968 O 5. Tiffany Roberts 5. 5. 1977 N. Carolina State Univ. Z 6. Debbie Keller 24. 3. 1975 Univ. of North Carolina U 7. Sarah Rafanelli 7. 6. 1972 U 8. Linda Hamilton 4. 6. 1969 O 9. Mariel Hamm 17. 3. 1972 U 10. Michelle Akers 1. 2. 1966 U 11. Julie Foudy 23. 1. 1971 Z 12. Carin Gabarra 9. 1. 1965 U 13. Kristine Lilly 22. 7. 1971 Z 14. Joy Fawcett 8. 2. 1968 O 15. Tisha Venturini 3. 3. 1973 Z 16. Tiffeny Milbrett 23. 10. 1972 U 17. Jennifer Lalor 5. 9. 1974 Santa Clara Univ. Z 18. Saskia Webber 13. 6. 1971 B 19. Amanda Cromwell 15. 6. 1970 Z 20. Mary Harvey 4. 6. 1965 B Tr. Tony Di Cicco

╚═NA

1. Honglian Zhong 27. 10. 1967 Dalian B 2. Liping Wang 12. 11. 1973 Hebei Z 3. Yunjie Fan 29. 4. 1972 Henan O 4. Honggi Yu 2. 2. 1973 Dalian O 5. Yang Zhou 1. 2. 1971 Dalian Z 6. Hua Zhou 3. 10. 1969 Dalian Z 7. Haiying Wei 5. 1. 1971 Guangdong U 8. Qingxia Shui 18. 12. 1966 Shanghai Z 9. Wan Sun 6. 4. 1973 Shanghai U 10. Ailing Liu 2. 5. 1967 Beijing Z 11. Qingmei Sun 19. 6. 1966 Hebei Z 12. Lirong Wen 2. 10. 1969 Beijing O 13. Lijie Niu 12. 4. 1969 Changchun O 14. Huilin Xie 17. 1. 1975 Shanghai Z 15. Guihong Shi 13. 2. 1968 Guangdong U 16. Yufeng Chen 17. 1. 1970 Shangdong Z 17. Lihong Zhao 4. 12. 1972 Guangdong Z 18. Yanlin man 9. 11. 1972 Beijing O 19. Ying Li 21. 10. 1973 Beijing Z 20. Hong Gao 27. 11. 1967 Guangdong B Tr. Ma Yuanan

ŐV╔DSKO

1. Elisabeth Leidinge 6. 3. 1957 Malm÷ FF B 2. Malin Lundgren 3. 9. 1967 Malm÷ FF O 3. Asa Jakobsson 2. 1. 1966 Gideonsbergs IF O 4. Pia Sundhage 13. 2. 1960 Hammarby IF O 5. Kristin Bengtsson 12. 1. 1970 Hammarby IF O 6. An na Pohjanen 25. 1. 1974 Sunnana SK Z 7. Lena Videkull 9. 12. 1962 Malm÷ FF Z 8. Susanne Hedberg 26. 1. 1972 Gideonsbergs IF Z 9. Malin Andersson 19. 5. 1970 ─lvsj÷ AIK Z 10. Anneli Andelen 21. 1. 1968 Íxabńck/Mark IF U 11. Ulrika Kalte 19. 5. 1970 ├lvsj÷ AIK U 12. Annelie Nilsson 14. 6. 1971 Sunnana SK B 13. Annika Nessvold 24. 2. 1971 Malm÷ FF O 14. Asa L÷nnqvist 14. 4. 1970 Tyres÷ FF Z 15. Anneli Olsson 7. 2. 1967 Hammarby IF Z 16. Eva Zeikfalvy 18. 4. 1967 Malm÷ FF Z 17. Malin Flink 4. 9. 1974 Gideonsbergs IF Z 18. Helen Nilsson 24. 11. 1970 Gideonsbergs IF U 19. Anika Bozicevic 8. 11. 1972 Malm÷ FF U 20. Sofia Johansson 9. 5. 1969 Malm÷ FF Z Tr. Bent Simonson

ANGLIE

1. Pauline Cope 16. 2. 1969 Arsenal B 2. Hope Powell 8. 12. 1966 Croydon Z 3. Tina Mapes 21. 1. 1971 Croydon O 4. Samantha Britton 8. 12. 1973 Arsenal O 5. Clare Taylor 22. 5. 1965 Liverpool O 6. Gillian Coultard 22. 7. 1963 Doncaster Belles Z 7. Maria Anne Spacey 13. 2. 1966 Arsenal Z 8. Deborah Bampton 7. 10. 1961 Croydon Z 9. Karen Farley 2. 9. 1970 Hammarby U 10. Karen Burke 14. 6. 1971 Liverpool Z 11. Brenda Sempare 9. 11. 1961 Croydon O 12. Kerry Davis 2. 8. 1962 Croydon Z 13. Lesley Higgs 25. 10. 1965 Wembley B 14. Karen Walker 29. 7. 1969 Doncaster Belles U 15. Sian Williams 2. 2. 1968 Arsenal Z 16. Donna Smith 17. 1. 1967 Croydon O 17. Louise Waller 30. 7. 1969 Millwall Lionesses O 18. Mary Phillip 14. 3. 1977 Millwall Lionesses O 19. Julie Fletcher 28. 9. 1974 Millwall Lionesses O 20. Rebecca Easton 16. 4. 1974 Liverpool Z Tr. Ted Copeland

D┴NSKO

1. Dorthe Larsen 8. 8. 1969 Fortuna B 2. Louise Hansen 4. 5. 1975 Rodovre Z 3. Kamma Flaeng 30. 3. 1976 HEI O 4. Lene Trep 15. 4. 1973 Vejle O 5. Katrine Pedersen 13. 4. 1977 HEI O 6. Rikke Holm 22. 3. 1972 OB O 7. Annette Laursen 6. 2. 1975 HEI Z 8. Lisbet Kolding 6. 4. 1965 HEI Z 9. Helle Jensen 23. 3. 1969 Fortuna Z 10. Birgit Christensen 31. 5. 1976 Fortuna Z 11. Gitte Krogh 13. 5. 1977 HEI U 12. Anne Nielsen 6. 11. 1975 HEI Z 13. Christina Hansen 6. 5. 1970 Hillerod U 14. Lene Madsen 11. 3. 1973 Fortuna U 15. Christina Bonde 28. 9. 1973 Rodovre Z 16. Helle Bjerregaard 21. 6. 1968 Rodovre B 17. Karina Christensen 1. 7. 1973 Fortuna Z 18. Bettina Allentoft 16. 11. 1973 HEI O 19. Jeanne Axelsen 3. 1. 1968 Hillerod Z 20. Christina Petersen 17. 9. 1974 Fortuna Z Tr. Keld Gantzhorn

BRAZ═LIE

1. Pioresan M. M. " Meg " 1. 1. 1956 CR Vasco da Gama B 2. Valeria Bonifacio 9. 3. 1968 Saad E.C. Z 3. Elane Dos Santos R. 4. 6. 1968 Euroexporte (SP) O 4. Sol Santos Bastos 29. 3. 1969 Euroexport (BA) O 5. Leda Cozer Abreu 16. 4. 1966 CR Vasco da Gama Z 6. Camargo M. "Fanta" 14. 9. 1966 CR Vasco da Gama Z 7. Concalves "Pretinha" 19. 5. 1975 CR Vasco da Gama U 8. Cenira Sampaio P. D. P. 12. 2. 1965 CR Vasco da Gama Z 9. "Michael Jackson" 19. 11. 1963 Saad EC U 10. "Sissi" 2. 6. 1967 Euroexporte (SP) Z 11. De Bello "Roseli" 7. 9. 1969 Euroexporte (SP) U 12. Eliane Pereira da S. 22. 4. 1971 Saad EC B 13. "Nene" 13. 3. 1976 Saad EC O 14. Marcia Taffarel 15. 3. 1968 U.N.A.S.A E.C. Z 15. "Nalvinha" 14. 7. 1965 Saad E.C. U 16. "Formiga" 3. 3. 1978 Euroexport (BA) Z 17. Yara Silva 13. 2. 1964 E.C. GAMA O 18. "Cilene" 18. 2. 1977 CR Vasco da Gama O 19. "Suzy" 7. 2. 1967 CR Vasco da Gama O 20. Tania Pereira R. 3. 10. 1974 Euroexport (BA) U Tr. Nogueira Ademar Fonseca

JAPONSKO

1. Junko Ozawa 7. 12. 1973 Tokyo Shidax LSC B 2. Yumi Tomei 1. 6. 1972 Prima FC Kunoichi O 3. Rie Yamaki 2. 10. 1975 Nikko Sec. Ladies FC O 4. Maki Haneta 30. 9. 1972 Panasonic Bambina O 5. Ryoko Uno 9. 11. 1975 Yomiuri Seiyu Beleza O 6. Kae Nisjhina 7. 12. 1972 Prima FC Kunoichi O 7. Homare Sawa 6. 9. 1978 Yomiuri Seiyu Beleza Z 8. Asako Takakura 19. 4. 1968 Yomiuri Seiyu Beleza Z 9. Futaba Kioka 22. 11. 1965 Suzuyo Shimizu FC Z 10. Akemi Noda 13. 10. 1969 Takarazuka Bunnies U 11. Etsuko Handa 10. 5. 1965 Suzuyo Shimizu FC Z 12. Yumi Obe 15. 2. 1975 Nikko Sec. Ladies FC O 13. Kaori Nagamine 3. 6. 1968 Suzuyo Shimizu Z 14. Kaoru Kadohara 25. 5. 1970 Panasonic Bambina O 15. Tsuru Morimoto 11. 9. 1970 Nikko Sec. Ladies FC U 16. Nami Otakae 30. 7. 1974 Yomiuri Seiyu Beleza Z 17. Tamaki Uchiyama 13. 12. 1972 Prima FC Kunoichi U 18. Inesu Emiko Takeoka 5. 1. 1971 Nikko Sec. Ladies FC U 19. Shiho Onodera 18. 11. 1973 Yomiuri Seiyu Beleza B 20. Megumi Sakata 18. 10. 1973 Prima FC Kunoichi B Tr. Tamotsu Suzuki

KANADA

1. Wendy Hawthorne 7. 6. 1960 Surrey Marlins B 2. Helen Stoumbos 18. 10. 1970 Kitchener Spirit U 3. Charmaine Hooper 15. 1. 1968 Prima FC U 4. Michelle Ring 28. 11. 1967 Surrey Marlins O 5. Andrea Neil 26. 10. 1971 Coquitlam Strikers O 6. Geraldine Donnelly 30. 11. 1965 Coquitlam Strikers Z 7. Isabelle Morneau 18. 4. 1978 Brossard U 8. Nicole Sedgwick 19. 1. 1974 Surrey Marlins O 9. Janine Wood 24. 4. 1970 Angels S.C. O 10. Veronica O'brien 29. 1. 1971 Sea Coast Z 11. Annie Caron 6. 5. 1964 Lakeshore United Z 12. Joan McEachern 12. 4. 1963 Coquitlam Strikers Z 13. Angela Kelly 3. 10. 1971 North Carolina Univ Z 14. Cathy Ross 19. 11. 1967 Coquitlam Strikers O 15. Suzanne Muir 6. 7. 1970 Coquitlam Strikers O 16. Luce Mongrain 11. 1. 1971 LaKeshore United O 17. Silvana Burtini 10. 5. 1969 Surrey Marlins U 18. Carla Chin 10. 5. 1966 Colombus Ziggx B 19. Suzane Gerrior 4. 4. 1973 N. Carolina State Z 20. Tanya Singfield 2. 9. 1970 Omega B Tr. Sylvie BÚliveau

NIG╔RIE

1. Ann Agamanu 2. 2. 1974 Princess Jegede B 2. Florence Omagbemi 2. 2. 1975 Princess Jegede O 3. Ngozi Ezeocha 10. 12. 1973 Princess Jegede O 4. Adaku Okoroafor 18. 11. 1974 Princess Jegede U 5. Omo-Love Branch 1. 10. 1974 Rivers Angels O 6. Yinka Kudaisi 25. 8. 1975 Simbiat Abiola Z 7. Nkechi Mbilitam 4. 5. 1974 Pelican Stars Z 8. Rita Nwadike 3. 11. 1974 Rivers Angel Z 9. Eucharia Uche 18. 6. 1973 Ufuoma Babes U 10. Mavis Ogun 24. 8. 1973 Ufuoma Babes O 11. Prisca Emeafu 30. 3. 1973 Rivers Angels O 12. Mercy Akide 26. 8. 1975 Ufuoma Babes Z 13. Nkiru Okosieme 1. 3. 1972 Rivers Angels Z 14. Phoebe Ebimiekumo 17. 1. 1974 Ufuoma Babes O 15. Maureen Mmadu 7. 5. 1975 Princess Jegede U 16. Ugochi Oparaku 27. 5. 1976 Dynamaite Queens O 17. Louisa Akpagu 22. 12. 1974 Princess Jegede B 18. Patience Avre 10. 6. 1976 Princess Jegede Z 19. Esther Nwaiwu 10. 10. 1973 Rivers Angels B 20. Ann Mukoro 27. 5. 1975 Rivers Angels Z Tr. Paul Hamilton

AUSTRALIE

1. Tracy Wheeler 26. 9. 1967 Forrestfield United B 2. Sarah Cooper 8. 10. 1969 Mindil Aces O 3. Jane Oakley 25. 6. 1966 Berwick City O 4. Julie Murray 28. 4. 1970 Sydney Olympic Z 5. Cheryl Salysbury 8. 3. 1974 Stirling Macedonia Z 6. Anissa Tann-Darby 10. 10. 1967 Marconi O 7. Alison Forman 17. 3. 1969 Fortuna Njorring ( DEN ) O 8. Sonia Gegenhuber 28. 9. 1970 Eastern Suburbs O 9. Angela Iannotta 22. 3. 1971 ACF Agliana ( ITA ) U 10. Sunni Hughes 9. 6. 1968 Panasonic Bambina ( JPN ) U 11. Kaylene Janssen 18. 8. 1968 Eastern Suburbs Z 12. Michelle Watson 17. 6. 1976 Marconi U 13. Traci Bartlett 17. 5. 1972 Marconi O 14. Denie Pentecost 23. 4. 1970 Sydney Olympic Z 15. Kim Lembryk 19. 2. 1966 Marconi Z 16. Lisa Casagrande 29. 5. 1978 Goonella Bah U 17. Sacha Wainwright 6. 2. 1972 Weston Creek O 18. Louise Mcmurtrie 26. 4. 1976 Queensland Academy O 19. Lizzy Claydon 11. 11. 1972 Stirling Vasto U 20. Claire Nichols 8. 7. 1975 Liverpool B Tr. Tom Sermanni zpýt