http://oamb93-7c.zde.cz http://oamb93-7c.zde.cz http://oamb93-7c.zde.cz http://oamb93-7c.zde.cz

OBCHODNÍ AKADEMIE
Mladá Boleslav
1.C - 4.C (1993-97)

home page
kontaktní údaje
fotogalerie
třídní sraz
slavné výroky
kronika
kniha návštěv  

TŘÍDNÍ KRONIKA - 3.C

3.C - EXKURZE do Prahy /28. září 1995/ ( nahoru | zpět )

Nejprve jsme navštívili Židovské muzeum, které bylo plné lidí, protože den před tím byly židovské svátky. Chaos nám vynahradily zajímavosti ze židovské kultury. Například pomník rabiho Löwa, kde jsme uschovali svá toužebná přání. Doufáme, že se nám vyplní! Dále jsme procházeli Klementinum, Staroměstské náměstí, kde se na popravišti 27 českých pánů procházel.A na radnici si dva lidé přísahali věrnost.
    
Před Staroměstským náměstím jsme potkali Martina Dejdara, na kterého nás výkřikem upozornila Lucka F. ("Jé hele Dejdar" - poznámka webmastera)
     Pro někoho byl asi nejtěžší úkol dopravit se domů po své ose. I tento obtížný úkol jsme zvládli a všichni dojeli domů zdraví.
(text: kronikářky)

3.C - školní výlet - Srbsko u Kněžmosta /červen 96/ ( foto | zpět )

Jak to všechno začalo…
     A je to tu zase. Čas kdy to už učitelé nemohou vydržet a tak vyženou studenty do volné přírody. Říkají tomu školní výlet.
     Začalo to tak jako vždy, obligátní otázkou: „Tak kam letos pojedeme?“. I přes neutuchající skandování skalních příznivců: „Bělá, Bělá“ a po spoustě přesvědčování typu: „Nebojte se, je tam upravené hřiště na fotbal a volejbal, a dokonce i satelit, tzn. Že shlédnutí přenosu Mistrovství Evropy ve fotbale je zajištěno“ a samozřejmě i po náležitých odpovědích: „To je v Kosmonosích na Švarďáku taky, až na ten satelit“, bylo rozhodnuto. Letos jedeme do Srbska.

Den první…
     Protože doprava byla stanovena jako individuální, na místo jsme dorazili v průběhu odpoledne v malých skupinkách. První nedočkavci dorazili krátce po poledni. Zde narazili na menší problém. A sice to, že ubytovat se můžeme až poté, co dorazí naše paní profesorka. No nevadí, vždyť těch pár hodin to přece vydržíme.
     Jako první zástupce pedagogického sboru dorazila pí. prof. Samešová, se svými dvěma dětmi. Ta nám však oznámila, že paní z kempu nám zapomněla sdělit jeden detail. Chatky smíme obsadit až po večeři. Překvapením neměl být konec. Náš, již ve škole tak pečlivě sestavený, seznam Kdo s kým spí (ve vší počestnosti – pozn. autora) nám byl opět na tolik co loni, tzn. na nic. Protože nám však tak neprozřetelně ukázali, které chatky to jsou, obsadili jsme je sami.
     Mezitím postupně přijížděli další členové našeho kolektivu (za všechny jmenujme náš oblíbený Fichtl Gang, v obsazení: Gustav, Váňa a dva civilisté /rozuměj na jiném stroji/ Koudy a Kuba – pozn. autora).
     Ještě jsme se nesešli všichni a již se projevil jeden z výrazných znaků našeho výletu… žízeň! (seznam nápojů spotřebovaných na tomto výletě je uveden na konci tohoto záznamu - pozn. autora). Někteří z nás se dokonce odhodlali k ochutnání místní večeře.
     Poté, co jsme doplnili zásoby životodárných tekutin (nemyslím vodu - pozn. autora) a obsadili chatky, jsme se jali zjišťovat zda jsou zde skutečně všechny slibované výhody. Ano. Skutečně je zde satelit (tím výčet souhlasných odpovědí bohužel končí - pozn. autora).

První večer…
     První večer jsme prožili celkem v pořádku (až na pár výjimek, že Prouza - pozn. autora) a spát jsme šli relativně brzo (asi ve dvě hodiny - pozn. autora).

Den druhý…
     Druhý den jsme plni elánu vstali a vyrazili do světa. Totiž chtěli vyrazit. Zaskočil nás nečekaný a neutuchající déšť. Zrevidovali jsme místní obchod a bar. Hledali jsme místního psa, nalézt se nám ho však podařilo až u večeře. Objevil se i pokus o hraní něčeho na způsob fotbalu.

Druhý večer…
     Tento večer byly také odstartovány naše kanadské žertíčky. Vše začalo naprosto nevině. Neznámý dobrodinec (Milan Jeřábek - pozn. autora) vypojil jistič v chatce. Jistič byl opět zapojen a málem jsme na celou věc zapomněli, kdyby… (pokračování příště - pozn. autora). Ubytovna vede jedna nula.
     Chlapci z chatky se rozhodli uspořádat pokerový turnaj – nonstop, tzn. že večer proběhl bez zbytečného spaní a polehávání, ve víru hry. Vytrvalci vydrželi skutečně hrát až do kuropění (tzn. do sedmi do rána - pozn. autora). Jako společnost jsme uvítali dámskou část publika a nezbytný kazeťák (např. radiové vysílání Nové Alfy – „jedna hodina a deset drážek, jedenáct drážek…“ - pozn. autora). Přes neutuchající zápal do hry občas příroda zvítězila a oni se spořádaně vydali na místo, které je k tomuto účelu speciálně určeno. Neučinili tak ale všichni, někteří z nás se rozhodli poněkud vyrovnat skóre (viď Váňo - pozn. autora). A tak se vypravili na trestnou výpravu. Skončila kupodivu rychle, u zamčených dveří chlapů (!?!- pozn. autora) v ubytovně. Nastražili tedy alespoň malou past, v podobě sudu za jejich dveře a odebrali se do říše snů. Stav byl jedna jedna.

Den třetí…
     Pokeroví hráči a diváci turnaje již nedočkavě očekávali úder osmé hodiny, kdy došlo k vyplácení výher. Následovat měla snídaně a poté rychle do peřin. Ale… člověk míní a pí. prof. Hlaváčová mění. „V půl deváté ji u vás v chatě porada“, tato jeji slova nás nepotěšila. Nu což to už vydržíme, spát se jde až v devět. Porada proběhla v poněkud ospalé náladě. Pí. prof. Hlaváčová nám oznámila, že mírný deštík nemůže sportovce našeho formátu porazit, a proto jsme vyrazili na ranní procházku.
     Náš neutuchající elán poněkud utuchl nepopiratelnou skutečností, že hodiny od posledního spánku neúprosně ubíhaly a do kempu je stále ještě daleko. Tam jsem dorazili na jedenáctou (naštěstí dopoledne - pozn. autora). Někteří vytrvalci, občerstveni zmrzlinou, se rozhodli shlédnout i nezničitelného Nicka Slaughtera. Po chutném (!?!- pozn. autora) obědě se konečně dostali k toužebně očekávanému spánku.
     Okolo čtvrté hodiny je vzbudil nezdolný fanoušek Buri svým pokřikem: „Dojčland, dojčland“.
     Během odpoledne (pokračování kanadské story - pozn. autora) se z tratil z chatky ehm…, no něco co tam vlastně vůbec nebylo (to jest, láhve s obsahem, který školní řád právě neschvaluje - pozn. autora). Následné horečné a vyděšené pátrání se musí přičíst na konto chlapů (ti chlapi jsou tu na výslovné Gustavovo přání, autor se s tímto označením neztotožňuje - pozn. autora) z ubytovny. V momentě, kdy už chatařům povolily nervy a se spoustou adrenalinu v žilách (rozuměj v bojové náladě - pozn. autora) chtěli obejít a vyslechnout všechny obyvatele kempu a ubytovny především, se ukradené láhve (a kupodivu i jejich obsah - pozn. autora) vrátily a nalezly tak své původní a právoplatné majitele. Ubytovna vede dva jedna…
     Chataři to však vzali jako vyhlášení války a začali si lámat hlavu tím, jak jim to vrátit.

Třetí večer…
     Večer proběhl za neustálého doplňování tekutin a několika her – celkem v klidu. Jen Prouza se pokusil vyrovnat skóre tím, že namazal Chlapům (tfuj, to slovo mi nějak nejde přes prsty - pozn. autora) kliku zubní pastou. Tento pokus se mu však příliš nepodařil, neboť mu na tento obehraný trik neskočili (taky proto že ho přitom viděli. No nic, snad příště - pozn. autora). Po včerejší zkušenosti jsme pokerový turnaj raději vypustili a šli spát.

Den čtvrtý…
     Dopoledne proběhlo kupodivu klidně. Až na malý výlet. Teprve v jeho průběhu jsem se dozvěděli, že si na nás pí. prof. Samešová stěžovala. Nejsme prý schopni ani jít na procházku v klidu a necourat se. Tehdy jsme za zpěvu písní (ať žijou Kabáti - pozn. autora) vyrazili kupředu. Náš cíl, tzn. hospodu ve skalách, jsme nalezli celkem snadno. Několik piv (a vína - pozn. autora) nám poskytlo dostatečné osvěžení a tak jsme se vydali zpět. Po cestě se opakovala loňská historie (opět jsme se vydali jinou cestou než jsme měli - pozn. autora). Za použití různých zkratek jsme se však nakonec všichni do kempu dostali ve zdraví.
     Odpoledne proběhlo kupodivu klidně. Pouze jsme byli přinuceni k provozování sportu. Chlapi hráli fotbal a dívyk (byly i výjimky - pozn. autora) se pokoušely hrát volejbal. Tentokrát se pokus o vyrovnání skóre podařil. Jiří (sorry Jirko - pozn. autora) totiž zjistil, že z jeho oblíbených (a hlavně drahých - pozn. autora) adidasek se na svém místě nachází pouze jedna. Nenápadně utrousené poznámky, typu: „Ne tu botu jsem neviděl. Ale kde je ten pes? Nevzal ti ji náhodou?“, způsobily, že Jirka strávil hodinku hledáním psa a jeho boudy. Stav je vyrovnán. Dva dva.

Čtvrtý večer…
     Jelikož tento večer měl být náš poslední na tomto výletě, rozhodli jsme se dopít zásoby. A při té příležitosti se i trochu pobavit. Po nějaké době začala společnost být poněkud hlučná a tak se odebrala ven, do přírody. Zde Masáro s Váňou uspořádali soutěž zvanou štafeta. Bohužel se nám nepodařilo zapojit do hry i druhou část kolektivu (Gusta a spol. - pozn. autora). Tato hra obstála i před přísným zrakem našeho pedagogického dozoru (z větší části díky tmě - pozn. autora).
     Poté, co jsme se odebrali do chaty, se uspořádalo několik soutěží a také jedna „scénka“. Romana se totiž propůjčila k tomu, že sehraje s Gustavem nekalou hru. Než se překvapený Gustav vzpamatoval, měl celou tvář od zubní pasty, na což dodnes velice rád vzpomíná (prý nemusí používat šampón, vlasy mu po namočení pění samy). Skóre tedy nakonec bylo tři dva pro chataře.

Den pátý…
     Odjezd! Dopoledne jsme strávili balením a uklízením (díky holky - pozn. autora). A samozřejmě i poslechem hudby. Zhodnotili jsme náš výlet. A zjistili mimo jiné, že naše z počátku tak obrovská zásoba pitiva nám stačila až po zakoupení několika lahváčů a že (cenzurováno) byla skutečně ideální místo pro uskladnění.
     Po obědě jsme byli přinuceni odjet domů, i když většina konstatovala že se nám nechce.
     Tento výlet se podle názoru studentů i navzdory počasí vydařil, i když pí. prof. Hlaváčovou stál bohužel několik let života. 
(text: Masáro)

(foto – výlet) + za ním skrytý výčet (jedná se o opis, originál byl ponechán na onom báječném místě, které nám sloužilo coby úschovna, jelikož si zřetelně pamatuji, že chybí jeden verš, ale už nikoli jeho znění, žádám tímto celé plénum o dobrovolníka, který by ve svém volném čase uskutečnil výzkumnou expedici do Srbska a pokusil se pro národ zachránit i zatím ztracené fragmenty tohoto jedinečného díla. Dosud neznámému hrdinovi předem děkuji a přeji mnoho úspěchů. Masáro)

Pijte!

Chlastali jsme tady,
(tento verš je bůhví proč vynechán přepisovatelkou) 
měli jsme tu harém,
dali nám to darem.

I to co jsme koupili,
to jsme taky vypili.
Piv tu bylo dosti,
pili jsme je dosytosti.

Víno bílé, rudé
Pij rychle, nezbude.
Gin, vodku, rum,
Chlastal celý dům.

Chlastali jsme všici, (opět jakýsi šotek opisovatel napsal „všichni“)
od rána do noci.
Měli jsme i ferneta,
co ti hlavu zamotá

Dokud jsme tu pili,
veselí jsme byli,
Tak dokud jste tady,
veselte se taky.