Programy FC-18 pro stavebnice ROBBE

Další sekce:

 

Stránka je optimalizována na prohlížení v rozlišení 
800 x 600

 

Design:

Z. Zvědělík jr.
Zwjedosh

CAMPac modul:

CAMPAc modul je výměnná paměť EEPROM. CAMPac modul je jednoduše zasunut do vysílače. Nepotřebuje žádnou zálohovací baterii a při jeho vytažení z vysílače se data modelů neztratí. V ROBBE/Futaba připravili CAMPac nakrmený daty s programy několika modelů z produkce fy. ROBBE. Lze jej zakoupit pod katalogovým číslem F 1579. Protože se jedná o velmi dobrý zdroj znalostí a inspirace, dávám zde vše k dispozici.

ROBBE modely v CAMPac:

1.        Naprogramované plošníky (AERO)

Joy RC házedlo s motýlkovými ocasními plochami
Euro-Trainer motorový cvičný model
ASH 26 E velký větroň se vztlakovými klapkami
Limit G2 elektrolet s flaperony
Limit G4 elektrolet s brzdicími klapkami - butterfly
DIAMANT No Limit fun-fly model
Rubin akrobat F3A

2.        Naprogramované vrtulníky (HELI)

Moskito Sport
Moskito Expert 3D
s CSC 2200
Futura Trainer
Fututra 3D
s GV-1

V CAMPac je tak naprogramováno jedenáct ukázkových modelů – 7 plošníků, 4 vrtulníky. Modely jsou ze stavebnic vyráběných firmou Robbe a jsou vybrány tak aby obsáhly většinu typů modelů – házedla, větroně s jednoduchou i složitou mechanikou křídel, motorové cvičné, fun-fly i F3A modely, vrtulníky Moskito a Futura v základním i 3D provedení.

Zdá se, že si v Robbe/Futaba uvědomili nepřehlednost návodu k FC-18 a pokusili se to tímto způsobem řešit. Musím říci, že celkem úspěšně. K modulu je dodáván více jak 30-ti stránkový návod popisující potřebné doplňky vysílače, jejich zapojení a nastavení. Pro každý model je uveden seznam potřebného vybavení, propojení letové části soupravy a co, jak a kde je naprogramováno. Navíc jsou popsány i postupy přizpůsobení programu pro jiný podobný model. Asi vzhledem ke zmiňovanému informačnímu dluhu firma přímo doporučuje kopírování a rozšiřování programů z ukázkového CAMPac přičemž tyto musí být doplněny i návodem.

Popisy v návodu se mi jevily jako velmi užitečné – nejen pro majitele FC-18, ale i pro majitele podobných souprav. Inspirace a zkušeností není nikdy dost. Proto jsem celý návod přeložil s tím, že jej zveřejním na těchto stránkách.

S copyrightem si nemusíte dělat starosti, Robbe Futaba přímo doporučuje tyto informace šířit – za podmínky, že CAMPac je doprovázen návodem.

Tu to je:

  1. Manuál CAMPacu v zip formátu (360 kB)
  2. Data do CAMPac
  3. Popis jak data z PC nahrát do CAMPac

V případě dotazů, návrhů a komentářů pište bez obav na výše uvedené adresy nebo volejte na +420 724 228 021.

Zdeněk Zvědělík

Zpět

Domů