LOGO


"...no one, not even the Pope himself
can erase his noble dynasty
his pattern of behavior"Informace o Dirae


O klipu

Na serveru je hudební klip Funeral song ve dvou verzích:

  MPEG1 - 8.6 MB (352x256)
  MPEG4 - 4.8 MB (320x240)


Pokud nemáte čím si přehrát film, který je ve formátu MPEG 4, nainstalujte si Quick Time verze alespoň 6, který je na stránkách www.QuickTime.com volně k dispozici pro Windows i MacOS. MPEG1 otevřete asi v čemkoli.


Bombaj

Deska Pattern of Behavior je po remixu z roku 2003 vydána v internetovém hudebním vydavatelství Bombaj.

V Bombaji si můžete u různých desek poslechnout půlminutové ukázky ale protože půlminutová ukázka je blbost, u Pattern of Behavior tam žádné ukázky nejsou. Na těchto stránkách jsou volně k dispozici tři songy, (jeden z toho i s videem) a v Bombaji si můžete zadarmo stáhnout celkem čtyři (No. 3, 4, 7 a 8). Z toho si již můžete vypálit hezké EP (skoro 17 minut) a získat představu o desce.

Po zaplacení 100Kč (gsm banking, e-banka, platbou na účet,...) si můžete celou desku stáhnout ze serveru včetně obalu a potisku v PDF. Skladby jsou ve formátu AAC 128 kbps, což je přibližně stejně kvalitní jako MP3 160 kbps (někdo tvrdí, že ještě lepší). Pro poslech je doporučené si naistalovat QuickTime (ale aac umí přehrávat i jiné programy), který je zdarma a pokud byste chtěli rovnou vypalovat pak je k tomu dobrý program iTunes, který je taky zadarmo. Víc vám k tomu řeknou na Bombaji.

Pokud je pro vás tento systém nerozlousknutelný, objednejte si CD za 166Kč na dobírku (včetně poštovného) s originálním obalem a bonusouvým klipem v DVD kvalitě. Objednat CD


Co je DIRAE?

Z latinského slovníku:
  dirae, arum, f. zlá znamení, kletby; zosobnění: Dirae, arum, f. Fúrie, Litice, bohyně pomsty


Jakou hudbu hraje DIRAE?

Čistý Death-metal hlásící se ke svým kořenům. Někdo v Dirae slyší ale i black a doom.

V hudbě se mísí rychlé změny rytmů s šílenými melodiemi. Není v ní použito (vyjma pohřební písně) kláves ani jiných pazvuků. Zvuk kytar je čistě elektronkový.

Nenechte se napoprvé odradit zdánlivou složitostí.

"Teprve po několikátém poslechu se začíná objevovat při prvním poslechu skrytý smysl, který vás vtáhne zcela do sebe a pak už nepustí"

Přečtěte si ale raději obsáhlé recenze ze tří různých magazínů na těchto stránkách.