Úvod

Historie a kyvadlo

Kyvadlo jako nástroj

Kdo může komunikovat kyvadlem?

VAROVÁNÍ!!!

Jak pracovnat s kyvadlem?

Základní stavy mysli

Zbytek skript

Růžice pro práci

Na hlavní stranu

Základní stavy mysli

Jak je vidět, tak kyvadlo by mělo umět zobrazovat základní odpovědi na naše otázky. Znamená to tedy, že více záleží na nás, na kvalitě a jednoznačnosti otázek, na spojení s duchovním světem, na naší neutralitě atd. než na kyvadle. Proto ten, kdo chce komunikovat s bytostmi z duchovního světa (nemusí to být vždy Vyšší Já), ten se musí, více než na technické zajištění, soustředit na stav mysli. Ten je vždy rozhodující pro přesnou, dlouhodobou a vyrovnanou komunikaci. Zde uvádím několik základních postojů, které je nutno kontrolovat:

Neutralita

Profesionalita

Rozvaha

Formulace odpovědi

Výsledek odpovědi

Kontrola odpovědi

Profesionalita

- to je velmi těžko vysvětlitelné. Ta přichází se zkušenostmi a s postupem času, kdy člověk sám musí přijít na to, že jakékoliv informace nejsou důležité pro něj, ale pro klienta. Nikdy tedy není dobré přemýšlet nad tím, co má být onomu klientovi sděleno a zda by se klient s některými informacemi raději neměl dostat do styku. To již zařídí jeho a Vaše VJ. Mnohdy Vás napadají věci, které jsou důležité pro klienta, ale vy jim nerozumíte. Pokud je nepropustíte ke klientovi, pak se stáváme zbytečným filtrem, přes který později nebudou informace proudit, neboť jako "médium" budete takto nepoužitelní. VJ samo rozhoduje, co klient zvládne a co nikoliv. A v tuto chvíli se terapeut pohybuje mezi dvěma ohni.

- Jsou chvíle, kdy je vhodné na klienta nespěchat. V tuto chvíli Vás kolikrát ani nic nenapadá. Nehledejte odpověď za každou cenu. Tím se může něco uspěchat. Je třeba, aby v těchto chvílích to klient v klidu prožil a pochopil. Většinou se to stává i ve chvílích, kdy "spadne" spojení s VJ, nebo když není třeba více řešit. Někdy je to způsobeno i stavem, kdy má klient zformulovanou otázku a je pouze třeba dát prostor, aby se dostala ven.

- Jsou ale zase chvíle (většinou) kdy se nesmí s odpovědí váhat. Není třeba řešit zda to, co Vás napadá, má smysl či nikoliv. Někdy klient právě na tuto informaci čeká a ona spustí proces pochopení a vyrovnání. Nikdy se nesnažte odpovídat, když vás nic nenapadá, nehledejte odpověď za každou cenu. Tím jenom celé věci ublížíte, neboť někdy je třeba jenom malé pauzy, aby klientovi ty informace odezněly a lépe zapadly tam kam mají.

Příklad: Měl jsem klientku, která chtěla vidět alespoň nějaký obraz z minulosti. Poprvé se mi stalo, že jsem nic neviděl, že mi před očima neproběhla žádná scéna. Nejsem ten, kdo by si tedy hned vymýšlel, proto jsem jí řekl, že nic nevidím, pouze jsem si vzpomněl na jistou knihu. K takovéto věci jsem se nikdy neuchýlil, proto mi to bylo hloupé. O to větší překvapení bylo pro nás pro oba, když jsme zjistili, že ona tu knihu nejenom četla, ale že se v určité části ztotožnila s hrdinkou a tu část jsem jí já opět připomněl. Ta připomínka pro ní byla velmi intenzivní a jasně jí ukázala problém, který teď momentálně řeší. Díky Bohu za mé duchovními bytostmi a jejich vedení .