OBSAH

Zelené fasády - fantazie nebo nutnost
úvodní kapitola o zelených fasádách a o významu pnoucích rostlin

Přehledná tabulka jednotlivých druhů pnoucích dřevin
nároky a důležité vlastnosti jednotlivých druhů a odkazy na podrobný popis případně obrázky

Rozdělení pnoucích dřevin do skupin podle způsobu, jakým se přidržují podkladu - vzpěrné, ovíjivé, kořenující, úponkaté. Charakteristika jednotlivých skupin a nároky na konstrukce.

Rady, jak vybrat vhodný druh. Zásady výběru s ohledem na stanovištní podmínky a na požadovaný výsledek, charakteristika klimatických oblastí a jejich vliv na výběr a další rady.

Podrobný návod jak správně vysazovat pnoucí dřeviny. Počet potřebných sazenic, velikost jámy pro výsadbu, úprava země, termín výsadby a další rady.

Na závěr přijměte ujištění, že na těchto stránkách hodlám s Boží pomocí dál pracovat. A tak možná při příští návštěvě najdete nejen další informace, ale i více názorné grafiky, která nahradí část těžkopádného textu. Rád bych sem například umístil některé animace, které by ukázaly ony fantastické mechanizmy, kterými se úponky zachytávají podkladu. Ani fotografie zatím nedoprovázejí popis každého druhu, ale snad se mi letos podaří pořídit další digitální snímky, nebo zdigitalizovat něco málo z mého rozsáhlého archivu středoformátových diapozitivů.