expo tourtelefon +420 577 10 31 04
mobilní číslo +420 602 53 02 66
O nás Rady ExkurzeZákladní údajeFormalityEkonomikaHistoriePočasiMapa
 
MALEDIVY homeVIP hotely hotely abecednějak vybrat hotel

nejprodávanější

Royal Island Resort
Sun Island Resort
Kuredu Island Resort
Bandos Island

hotely 5* exclusive

Angsana Velavaru
Banyan Tree Madivaru
Conrad Rangali
Dhoni Island
Huvafen Fushi
One and Only Kanuhura
Shangri La Villingili
Soneva Gilli
Soneva Fushi
Taj Exotica Resort

Maledivy 5* hotely

Baros Island
Coco Palm Dhuni Kolhu
Fullmoon
Hilton Iru Fushi
Kurumba
Lilly Beach
Medhufushi
Cinnamon Island

Maledivy 4 * hotely

Adaaran Club Rannalhi
Eriyadhu
Equater Village
Filitheyo
Holiday Island
Hudhuranfushi
Chaaya Reef Elliadhoo
Chaayaa Lagoon
Kandooma
Kuramathi Village
Meeru
Nika Maledivy
Olhuveli
Paradise
Velassaru
Vilamendhoo

Maledivy 3* hotely

Embudu
Ranveli

transfer hotely

HulHule
Central


Maledivy - Maldives

Na našich webových stránkách o ostrovním státě Maledivy, Vám poskytneme turistické informace o hotelích a službách na Maledivách. Hotely nám z Malediv nám denně zasílají své nabídky last minute, protože v průběhu sezóny se s ohledem na naplněnosti jejich ceny často mění. Pro klienty je výhodné si nechat zpracovat aktuální cenovou nabídku hotelu v daný moment, protože k ceně nemusíme připočítávat přirážky, s kterýma se pracuje při stanovení dlouhodobějších cen.
Rádi Vám zašleme e-mailem nabídku pro porovnání. Zajišťujeme služby jak pro skupiny, tak i pro individuání turisty.


ostrov Ellaidhoo Maledivách

Hotely na Maledivách

Na Maledivách je více než 100 hotelů a nové se vzhledem k velkému zájmu stále staví. Z velkého množství maledivských hotelů si můžete vybrat dle svých představ a především podle ceny. Každý hotel na Maledivách zabírá většinou jeden ostrov, takže, když se hovoří o ostrovu, znamená to většinou o jednom hotelu. Dá se říci, že na každém maledivském ostrově je pěkná pláž a útes, kde se dá šnorchlovat nebo potápět. Někde je tento útes jen 15 m od břehu, ale někde až 500 m. Další rozdíly jsou ve velikosti ostrova. Ten, komu nevadí, že stráví pobyt v malém okruhu lidí a bude se věnovat koupání, odpočinku a potápění, tomu může vyhovovat i malý ostrov. Pro ty, kteří však májí rádi v hotelu večer zábavu, nebo se rádi projdou či projedou na kole, doporučujeme větší ostrovy s rozsáhlejšími možnostmi zábavy.
Až na vyjímky jsou na Maledivách všechny pokoje bungalovového typu a jsou klimatizovány (u 4 - 5* hotelů je klimatizace samozřejmostí). Většinou jsou také všechny bungalovy umístěny po obvodu ostrova a jsou tak přímou u pláže, mezi kterou bývá prostor zastíněný palmami. Detailněji se dočte o výběru hotelů zde.


Dhoni

Transfery a doprava na hotel Maledivy

Letiště je na Maledivách umístěno na ostrově Hulhule a proto důležitou součástí služeb a ceny jsou transfery z maledivského letiště na hotel a zpět na letiště. Transfery si zajišťují organizačně většinou přímo hotely. Je tomu i proto, že odlety letadel bývají někdy i po půlnoci, a vzdálenější hotely cca 80 a více km realizují transfery kvůli bezpečnosti plavby mezi útesy a přistávání na moři pouze za denního světla. Někdy proto musíte počítat s tím, že strávíte před odletem na maledivském letišti i 5 hodin. Čas lze většinou strávit prohlídkou hlavního města Malediv Male, které se nachází na vedlejším ostrově vedle letiště Hulhule. Prohlídka Male ale netrvá tak dlouho, cca 2 hod. Vzdálenější ostrovy na Maledivách působí méně dotčeny civilizací. Maledivské ostrovy do 35 až 50 km zajišťují lodní transfery i v noci, takže na pokoji, nebo v hotelu můžete být až do večerního transferu přímo k odletu z Malediv. Některé hotely, aby vynahradily klientům nižšší nabízený standart, nabízejí v ceně některé služby zdarma jako jsou výlety lodí na útesy se šnorchlováním nebo windsurfing.

Transfery lodí na Maledivách

Transfery lodí se realizují na maledivské ostrovy většinou do 100 km. Často je to příjemná projížďka, při které máte šanci uvidět létající ryby nebo i delfíny. K transferům se používají rychlé motorové čluny nebo lodi. Vyhněte se případně navrhovanému transferu pomalou lodí Dhoni. Někdy však mohou být velké vlny, které nedělají všem dobře a proto je lepší si vybrat transfer letecký.

Letecké transfery na Maledivách

Letecké transfery na Maledivách jsou vhodné většinou při dopravě nad 100 km, nebo na některé luxusní hotely i s menší vzdálenností z Male. Letecký transfer většinou znamená let hydroplánnem letecké taxislužby. Na vzdálennější ostrovy přes 200 km, se ale létá také mistní linkou a potom Vás do hotelu již dopraví člun.

Maledivy Rady

Maledivy mají takové moře, že jeho barva a čistota vás nezklame na žádném ostrově, pokud nemáte již srovnání z jiného maledivského ostrova. Když nám však řeknete vaše přednostní požadavky, doporučíme Vám hotel na Maledivách dle cenových možností.

Maledivy zákazy

Maledivy jsou muslimským státem a proto jedna rada závěrem: pokud hodně konzumujete alkohol, volte hotel all inclusiv, protože alkohol je na Maledivách pouze v hotelích a je relativně drahý. Je tomu i proto jak říkají místní, že na Maledivách nelze danit benzín do aut a tak se daní alkohol. Alkohol se na Maledivy pod přísnými tresty nesmí dovážet. V extrémním případě Vám může být i zakázán vstup na Maledivy.

Pokud se sami nerozhodnete a chcete odborně poradit a nebo výhodně zajistit pobyt zavolejte na telefon 577 103 104 nebo mobil 602 530 266, kde Vám rádi poskytneme potřebné informace. Více rad zde.

Historie Maledivy

Maledivy vždy byly nezávislé po celou dobu historie, kromě krátkého období 15ti let portugalské nadvlády v 16. století. V roce 1887 se Maledivy staly britským protektorátem a zůstaly jím až do 26. července 1965. 11. listopadu 1968 přešly nezávislé Maledivy ze sultanátu zpět na republiku. více zde ...

Maledivy

Maledivy patří mezi nejatraktivnější turistické destinace. Nádhený indický oceán a luxusní hotely jsou velmi žádané a často bývají vyprodány dlouho dopředu. Pokud chcete mít to nejlepší, vyplatí se udělat rezervaci asi tak 3 až 4 měsíce dopředu.

KOMBINACE
Cestu na Maledivy můžete cenově výhodně spojit s cestou do Dubai nebo na Srí Lanku.


DUBAI + Maledivy

Dubai
2 noclehy v 4 * hotelu, snídaně. transfery
od
4.500 czk /os


SRÍLANKA+Maledivy

Srilanka

5 denní okruh od 2 osob s průvodcem 3/4* hotely
od 7.900 czk/os

Wikipedie Maledivy

expo tour
cestovní kancelář - touroperator
tel.: 577 103 104 , mobil: 602 530 266

e - mail
Maledivy - copyright @ urban 2001

Maledivy rybamaldives buble

Maledivy