expo tourtelefon +420 577 10 31 04
mobilní číslo +420 602 53 02 66
O nás Rady ExkurzeZákladní údajeFormalityEkonomikaHistoriePočasiMapa
 
MALEDIVY homeVIP hotely hotely abecednějak vybrat hotel


nejprodávanější

Royal Island Resort
Sun Island Resort
Kuredu Island Resort
Bandos Island

hotely 5* exclusive

Angsana Velavaru
Banyan Tree Madivaru
Conrad Rangali
Dhoni Island
Huvafen Fushi
One and Only Kanuhura
Shangri La Villingili
Soneva Gilli
Soneva Fushi
Taj Exotica Resort

Maledivy 5* hotely

Baros Island
Coco Palm Dhuni Kolhu
Fullmoon
Hilton Iru Fushi
Kurumba
Lilly Beach
Medhufushi
Cinnamon Island

Maledivy 4 * hotely

Adaaran Club Rannalhi
Eriyadhu
Equater Village
Filitheyo
Holiday Island
Hudhuranfushi
Chaaya Reef Elliadhoo
Chaayaa Lagoon
Kandooma
Kuramathi Village
Meeru
Nika Maledivy
Olhuveli
Paradise
Velassaru
Vilamendhoo

Maledivy 3* hotely

Embudu
Ranveli

transfer hotely

HulHule
Central


Výběr hotelu na Maledivách

Pokud jste ještě nebyli na Maledivách a vybíráte si hotel doporučujeme si přečíst tuto stránku. Rozsáhlejší informace s více obrázky u hotelů naleznete zde...

Při výběru hotelu na Maledivách je dobré se řídit několika kritériemi.

1. Cena hotelu

Nejdůležitějším kritériem je cena, protože větší polovina hotelů na Maledivách je zaměřena na velmi majetnou klientelu a ceny jsou u těchto hotelů značně vysoké. Proto hodně čs. klientely volí na Maledivách 4* a 5* hotely s ekonomickou cenou. Vcelku nemusíte mít obavu o to zda hotel je rušný či nikoliv, protože i ty relativně živější hotely se zábavou jsou oproti jiným destinacím naprostými oázami klidu.
Ceny hotelů na Maledivách se často mění v souvislosti s jejich naplněním v průběhu roku a hotely vypisují ceny Last MInute. Tyto ceny dostáváme z Malediv každodeně aktualizované. Je výhodné si nechat spočítat aktuální cenu a pokud si ji necháte zaslat od nás, budeme jen rádi. Navíc jsou některé hotely stejné kategorie v určitý moment v porovnání ceny a kvality výhodnější. Pokud se ale rozhodnete pro výběr hotelu až 2 - 1 měsíc před odletem, bývají většinou nejlepší hotely již vyprodány.

2. Poloha a velikost ostrova

V případě že máte noční odlet z Malediv a nechcete čekat na letišti je lépe zvolit hotel do 60 km s nočním transferem. Nicméně se Vám tím dosti zůží výběr hotelů. Vzdálenější hotely okolo 100 km a více nedělají z bezpečnostních důvodů kolizí noční transfery a to ani letecké.
Pokud nejste typ, že se neustále potápíte, čtete knihu nebo jste na novomanželské cestě s manželkou, kterou znáte tak maximálně měsíc, tak si raději vyberte větší ostrov. A to především u delšího pobytu než 7 dní. Necítíte se na něm tak stíněně a větší ostrovy mají přeci jen větší možnosti zábavy.

3. Hotelová strava

Klienti kteří nepožadují na Maledivách all inclusive stravování mají dalece větší výběr hotelů, protože stravu all inclusive nabízí jen některé hotely. Nicméně konzumace alkoholu zde není zcela levná a a u hotelů s běžnou stravou - polopenze nebo plná penze, musíte počítat, že u večeř a obědů budete nápoje a to i vodu hradit. Ceny nápojů jsou dle úrovní hotelů a ceny piva začínají od 4 USD , víno sklenička od 6 USD, balená voda od 3 USD a míchané nápoje od 7 USD. Většina hotelů má několik možností stravování. Od snídaně, polopenze, plné penze až po all inclusive. Je však někdy na zvážení klienta, zda se omezovat při výběru hotelu typem nabídnutého typu stravování. Útrata se platí na konci pobytu, na základě Vámi podepsaných účtů. Můžete plati v USD, EUR a nebo platební kartou. Účty doporučuji pečlivě zkontrolovat.

4. Hotelový transfer

Ten je buď rychlolodí , leteckým taxi nebo u vdálenějších ostrovů od letiště cca od 200 km místní leteckou linkou a následně lodí. U některých ostrovů si můžete vybrat. Rychloloď ujede za 1 hodinu cca 40 - 50 km. Letecký taxi je vhodný tak od 60 km, ale počítejte s tím, že se musíte přesunout k odletovému místu. To je minimálně cca 30 min s odbavením a potom musíte po přistání počkat než k Vám přijede loď z hotelu a odveze vás k molu - cca 15 min. Pokud Vám ale případné vlny nedělají dobře, tak letecký taxi je pro Vás vhodný. Pokud jedete rychlolodí, tak máte šanci zahlédnout létající ryby nebo delfíny. Určitě nedoporučuji lodní transfer místní lodí - dhoni. Ta se hodí pouze pro přejezd z letiště do Male. Mezi hotelovými ostrovy nefunguje pravidelná lodní doprava a prakticky veškeré Vaše přesuny zajišťuje hotel.

5. Typ hotelového ubytování

Každý hotel - ostrov má většinou minimálně 3 typy ubytování z dále uvedených.

a/ Nejlevnějším typem ubytování je room - pokoj. Ten bývá v bungalovových blocích sdružených po několika pokojích vedle sebe. Každý má svou vlastní terasu s posezením a bývá často opticky oddělen pro zajištění soukromí. Vyjímečně jsou na některých ostrovech tyto bloky patrové. Z 90 % procent jsou přímo na pláži a pokud ne, tak k pláži to není dále než 60 m. Pohodlí se příliš neliší od samostatně stojících bungalovů.

b/ Bungalovy nebo vily na ostrově. Jedná se o samostatně stojící jednotky budˇvětšinou přímo na pláži, nebo maximálně v druhé řadě. Dle toho se někde dělí na plážové a zahradní. Jsou vybaveny dle úrovně hotelů a na některých ostrovech se ještě člení dle vybavení například s jakuzzi, bazénem nebo jen venkovní koupelnou, která je typická pro Maledivy.

c/ Vodní bungalovy nebo vodní vily. Tento typ ubytování je nad vodou a většinou se k nim dostanete chodníkem nebo v některých luxusních rezortech loďkou. Jsou vybaveny dle úrovně hotelů. Standartně mívají terasu s posezením, schůdky do moře a v luxusních rezortech i jakuzzi nebo i vlastní bazény. U vil platí že mají většinou mimo ložnice ještě jednu místnost.

d/ Novomanželské Vily , luxusní suite vily, prezidentské a sultánské apartmány. Na propagačních materiálech hotelů často uvidíte obrázky z tohoto typu ubytování. Mívají soukromé bazény v atriech nebo na terasách, jakuzzi , několik pokojů a speciální servis.

6. Šnorchlování a potápění

Na každém ostrově je vybavená potápěčská základna - většinou PADI, která Vám zabezpečí veškerý servis , včetně lodě. Šnorchlování je relativně dobré na každém ostrově , ale přeci jenom někde méte útes 30m od břehu a někde až 300.

7. Cestování s dětmi

Mimo vlastní cestu zde bývá problém pokud cestujete s dvěma dětmi, protože hotely ubytovávají za slevněnou cenu jen jedno dítě s rodiči na pokoji a za dítě je pokládáno do 12 let. Od 12 let je to dopělý. Pokud chcete ubytování v suitě nebo vile tak cenová úroveň je vyšší než v standartních pokojích. Děti do 2 let platí minimální cenu.

Aktuální ceny Last Minute Vám rádi zašleme obratem E- mailem

E-MAIL - expotour@expotour.cz

zpracoval Ing. Libor Urban

Maledivy

Maledivy patří mezi nejatraktivnější turistické destinace. Nádhený indický oceán a luxusní hotely jsou velmi žádané a často bývají vyprodány dlouho dopředu. Pokud chcete mít to nejlepší, vyplatí se udělat rezervaci asi tak 3 až 4 měsíce dopředu.

KOMBINACE
Cestu na Maledivy můžete cenově výhodně spojit s cestou do Dubai nebo na Srí Lanku.


DUBAI + Maledivy

Dubai
2 noclehy v 4 * hotelu, snídaně. transfery
od
4.500 czk /os


SRÍLANKA+Maledivy

Srilanka

5 denní okruh od 2 osob s průvodcem 3/4* hotely
od 7.900 czk/os

 

Wikipedie Maledivy

expo tour
cestovní kancelář - touroperator
tel.: 577 103 104 , mobil: 602 530 266

e - mail
Maledivy - copyright @ urban 2001

maledivy rybamaldives buble