expo tourtelefon +420 577 10 31 04
mobilní číslo +420 602 53 02 66
O nás Rady ExkurzeZákladní údajeFormalityEkonomikaHistoriePočasiMapa
 
MALEDIVY homeVIP hotely hotely abecednějak vybrat hotel

nejprodávanější

Royal Island Resort
Sun Island Resort
Kuredu Island Resort
Bandos Island

hotely 5* exclusive

Angsana Velavaru
Banyan Tree Madivaru
Conrad Rangali
Dhoni Island
Huvafen Fushi
One and Only Kanuhura
Shangri La Villingili
Soneva Gilli
Soneva Fushi
Taj Exotica Resort

Maledivy 5* hotely

Baros Island
Coco Palm Dhuni Kolhu
Fullmoon
Hilton Iru Fushi
Kurumba
Lilly Beach
Medhufushi
Cinnamon Island

Maledivy 4 * hotely

Adaaran Club Rannalhi
Eriyadhu
Equater Village
Filitheyo
Holiday Island
Hudhuranfushi
Chaaya Reef Elliadhoo
Chaayaa Lagoon
Kandooma
Kuramathi Village
Meeru
Nika Maledivy
Olhuveli
Paradise
Velassaru
Vilamendhoo

Maledivy 3* hotely

Embudu
Ranveli

transfer hotely

HulHule
Central


Ekonomie Maledivy

Všech 1190 Maledivských ostrovů, z toho 207 obydlených, se člení na 20 správních okrsků - attolů ( seskupení ostrovů ). V čele každého attolu je tzv. "attol chief" - šéf attolu, který je jmenován vládou Malediv. Podobně je v čele každého obydleného ostrovu tzv. " island chief ". Maledivy jsou republikou představovanou presidentem. Nejdůležitějším představitelem je prezident - novým prezidentem je Mohamed Nasheed, který nastoupil po dřívějším dlouhodobém prezidentovi jména Maumoon Abdul Gayoom. Prezident je volený na 5 leté období. Maledivy mají jednokomorový parlament . Vláda se sestává z ministrů v čele s presidentem,který v současné době zastává i post ministra obrany a financí.

Hospodářství na Maledivách

Republika Maledivy je řetězem 1 190 korálových ostrovů rozkládajících se v Indickém oceánu na ploše 90 000 km2.
Maledivy mají asi kolem 300.000 obyvatel a populace roste tempem 3,4%. 198 ostrovů je obydlených, z čehož 25 ostrovů má více než tisíc obyvatel. Druhým nejvíce obydleným ostrovem je Male, hlavní ostrov, který je rovněž centrum obchodu. Počet obyvatel Male, který roste rychleji než v ostatních částech země, je 55 130. Pracovní síla (v roce 1990 celkem 51 218 obyvatel starých 15-59let) tvoří přes 50,06% obyvatel v produktivním věku (15-59 let). Hlavní hospodářský produkt je podle odhadů necelých 1.000 USD na hlavu.

Maledivský Průmysl

Průmysl na Maledivách se skládá z tradičního a moderního sektoru. V tradičním sektoru převládá stavba lodí, tkaní rohoží, výroba lan, kovářství, rukodělná výroba a jiný domácí průmysl. V tomto sektoru je zaměstnáno značně velké množství žen a představuje zhruba čtvrtinu pracovní síly. Jeho vazba na ostatními sektory hospodářství jako cestovní ruch, přeprava a výstavba tento sekto výrazně posilnila. Ačkoli tradiční průmysl vzkvétá, objevuje se také hodně nových odvětví.

Hlavní činnosti v moderním sektoru zahrnují konzervování ryb, výrobu oděvů, výrobu plastových trubek, stavba lodí, výrobu čistících past a vhledem k životním podmínkám plnění lahví vodou a její distribuce. Další podnikání jako lodní doprava, přepravní služby, elektrické a mechanické dílny, tesařská práce a výrobny cihel jsou také významné.

Velikost domácího trhu, nedostatek kvalifikovaných a vyškolených pracovních sil, nedostupnost surovin a problémy s dopravou charakterizují omezený rozvoj země. Ví se, že rozvoj maledivského průmyslového sektoru je důležitý, aby se vyhovělo vzrůstající poptávce hospodářství, a proto jsou vysoce podporovány zahraniční investice na zahájení vzájemně prospěšných projektů. Průmyslový sektor představuje zhruba 5,8% HDP.

Očekává se, že s rozvojem dopravy, komunikací a jiných zařízení infrastruktury se hospodářství země více rozšíří.

Maledivy

Maledivy patří mezi nejatraktivnější turistické destinace. Nádhený indický oceán a luxusní hotely jsou velmi žádané a často bývají vyprodány dlouho dopředu. Pokud chcete mít to nejlepší, vyplatí se udělat rezervaci asi tak 3 až 4 měsíce dopředu.

KOMBINACE
Cestu na Maledivy můžete cenově výhodně spojit s cestou do Dubai nebo na Srí Lanku.


DUBAI + Maledivy

Dubai
2 noclehy v 4 * hotelu, snídaně. transfery
od
4.500 czk /os


SRÍLANKA+Maledivy

Srilanka

5 denní okruh od 2 osob s průvodcem 3/4* hotely
od 7.900 czk/os

 

 

 

Wikipedie Maledivy

expo tour
cestovní kancelář - touroperator
tel.: 577 103 104 , mobil: 602 530 266

e - mail
Maledivy - copyright @ urban 2001

maledivy rybamaledivy bublina

Maledivy