expo tourtelefon +420 577 10 31 04
mobilní číslo +420 602 53 02 66
O nás Rady ExkurzeZákladní údajeFormalityEkonomikaHistoriePočasiMapa
 
MALEDIVY homeVIP hotely hotely abecednějak vybrat hotel

nejprodávanější

Royal Island Resort
Sun Island Resort
Kuredu Island Resort
Bandos Island

hotely 5* exclusive

Angsana Velavaru
Banyan Tree Madivaru
Conrad Rangali
Dhoni Island
Huvafen Fushi
One and Only Kanuhura
Shangri La Villingili
Soneva Gilli
Soneva Fushi
Taj Exotica Resort

Maledivy 5* hotely

Baros Island
Coco Palm Dhuni Kolhu
Fullmoon
Hilton Iru Fushi
Kurumba
Lilly Beach
Medhufushi
Cinnamon Island

Maledivy 4 * hotely

Adaaran Club Rannalhi
Eriyadhu
Equater Village
Filitheyo
Holiday Island
Hudhuranfushi
Chaaya Reef Elliadhoo
Chaayaa Lagoon
Kandooma
Kuramathi Village
Meeru
Nika Maledivy
Olhuveli
Paradise
Velassaru
Vilamendhoo

Maledivy 3* hotely

Embudu
Ranveli

transfer hotely

HulHule
Central


Exkurze Maledivy

Pokud máte zájem cestovat na Maledivy tak si termín odletu a jeho délku , pokud nechcete cestovat s již potvrzenými skupinami s čs. průvodcem můžete vzhledem kletecké dopravě určit sami. Doporučujeme kombinovat návštěvu Malediv s Dubai, kdy máte možnost cenově výhodně poznat i další destinaci. Na Maledivách máte možnost absolvovat následující výlety nebo aktivity:

1. Hlavní město Male

Exkurze do hlavního města Malediv je možné absolvovat buď z bližších ostrovů ( do 35 km) a nebo na závěr pobytu před odletem z letiště , vzhledem k brzkému transferu ze vzdálenějších ostrovů máte dostatek času . Exkurze s průvodcem vyjde na 10 USD na osobu . V Male máte možnost uvidět hlavní mešitu Grand Friday Mosque , Sultánův palác , rybí a ovocný trh , ale především levně nakoupit suvenýry v krámcích místních obchodníků .

Vydlážděné a naopak nezpevněné cesty symbolizují mísící se maledivskou tradici s pokrokem ke zlepšení života tamních obyvatel. Male´je rozděleno do čtyř tradičních městských čtvrtí: Henveyru, Galolhu, Machchangoli a Maafannu. Všechny druhy zboží jsou do Male´ dováženy ze vzdálených atolů a dovoz jde denně přes hlavní město. Prezidentovo oficiální sídlo Mulee Aage, které bylo postaveno v roce 1913, se nachází v centru hlavního města. Toto sídlo, postavené maledivskými návrháři a architekty ze Srí Lanky, je díky své složité řezbářské práci krásným a půvabným komplexem.
V krátké vzdálenosti od prezidentského sídla se nachází Friday Mosque nebo Hukuru Misikiy. Mešita (Friday Mosque) se datuje od roku 1656. Uvnitř se nachází dřevěné vyřezávané ornamenty, které vysvětlují přechod Maledivanů na Islám. Na okolním nádvoří jsou náhrobky bývalých panovníků. Munnaaru, která byla postavena v roce 1675 se se svým bubnovitým tvarem tyčí nad hlavním městem a pětkrát denně svolává věřící na motlitbu. Každý pátek se v této mešitě shromažďují tisíce lidí, aby vykonávali své motlitby. Když motlitba skončí, lidé si mohou zajít na pobřežní rušnou Marine Drive. Rozmanitost Marine Drive jasně znázorňuje kontrast života v Male´.

Na této rušné ulici se nachází moderní bílé budovy vlády, ale můžete se zde na rybím trhu v pozdním odpoledni nebo se brzy ráno podivovat nad čilémým ruchem nebo se zastavit v místních obchodech, kde se prodává různé zboží. Klidný odpočinek může nabídnout kavárna s výhledem na měnící se šumivé vody přístavu. V Male´, zejména v západní části Maafannu, vysoké stromy zastiňují rozsáhlou obytnou oblast hlavního města.

2. Návštěva domorodé vesnice na Maledivách

Většina hotelů rovněž organizuje výlet lodí na nejbližší obydlený ostrov , kde poznáte jakým způsobem žije běžné domorodé obyvatelstvo s kterým jinak v hotelových resortech nepřijdete do styku.Neočekávejte však více než běžnou místní vesnici s obchodem se suvenýri restaurací a návštěvou běžného obydlí.

Následující aktivity organizují hotely a probíhají povětšinou všude stejně:

3. Velký rybolov na maledivách

ranní nebo noční , vyjíždíte z hotelu ve vybaveném motorovém člunu k lovení velkých ryb . Tento rybolov na rozdíl jiných destinací bývá většinou úspěšný a není neobvyklé,když ulovíte i několik velkých ryb od 1 - 2 m. Cena se pohybuje cca 250 - 300 US za celou loď na 4- 5 hod. Záleží však vždy na domluvě v hotelu a cenu můžete usmlouvat.

4 . Podvodní Safari na maledivách

vyjíždíte na člunu s doprovodem na korálový reef - útes , který obklopuje každý ostrov a kde jsou vynikající podmínky pro šnorchlování.Cena je asi 10-15 US dle hotelu.Některé hotely jako Holiday Isladn poskytují zdarma.

5. Potápění na maledivách

každý hotel má k dispozici vybavenou potápěčskou základnu většinou s evropskými instruktory.

Maledivy

Maledivy patří mezi nejatraktivnější turistické destinace. Nádhený indický oceán a luxusní hotely jsou velmi žádané a často bývají vyprodány dlouho dopředu. Pokud chcete mít to nejlepší, vyplatí se udělat rezervaci asi tak 3 až 4 měsíce dopředu.

KOMBINACE
Cestu na Maledivy můžete cenově výhodně spojit s cestou do Dubai nebo na Srí Lanku.


DUBAI + Maledivy

Dubai
2 noclehy v 4 * hotelu, snídaně. transfery
od
4.500 czk /os


SRÍLANKA+Maledivy

Srilanka

5 denní okruh od 2 osob s průvodcem 3/4* hotely
od 7.900 czk/os

 

 

Wikipedie Maledivy

expo tour
cestovní kancelář - touroperator
tel.: 577 103 104 , mobil: 602 530 266

e - mail
Maledivy - copyright @ urban 2001

maledivy ryba maldives buble