ČAJOLINKY

NÁZORY
 
O ČAJI NA STRÁNKÁCH INTERNETU
 
On-line časopis pro milovníky čaje a popularizaci čaje samého
 
NOVINKY GLOSÁŘ TEMA OBČASNÍK RECENZE SLOVNÍK ZPĚT FAQ ARCHIV

Odkazy
na stránky věnované čaji
Názory návštěvníků      Využijte příležitost napsat svůj názor, připomínku, vzkaz, žádost nebo kritiku, na všechno, co souvisí s tematikou těchto stránek. K tomu je určena nejen kniha návštěv, ale i e-mailová schránka.
Vaše názory jsou pro rozvoj těchto stránek a pro mne velice cenné, avšak jen v případě, že mi je sdělíte některým z možných způsobů.

aukce
debaty
(e-)obchody
čajovny
kluby
nadšenci
společnosti
vyhledávače
ostatní

Kniha návštěv
Číst z knihy
Přidat vzkaz do knihy
     Pro zápis do návštěvní knihy nebo pro listování v ní použijte prosím příslušné odkazy na externí stránku, kde návštěvní knihu najdete.
Upozorňuji, že návštěvní kniha je k dispozici ke sdělení dojmů návštěvníků. Není však určena k zařazování odkazů na další stránky obvykle nerespektované. Zápis může obsahovat odkaz pouze na jednu stránku – homepage.
Názory návštěvníků stránek
Názorů:   1 
Datum aktuálního názoru:   1. února 2002 

     Máte-li zájem o výměnu názorů e-mailem, přihlašte se do moderované konference o názorech na dění okolo čaje na serveru pandora. O bližší informace si napiště na adresu CAMENOV@quick.cz.

Zaslat zprávu e-mailem z formuláře
Jméno:
E-mail:

Zpráva:

NÁZORY NÁVŠTĚVNÍKŮ STRÁNEK

NÁZORY

Na začátek kapitolyZPĚT
Jirina Kokesova, jirinakokes@netscape.net
1.února 2002
     Jsem presvedcena, ze takovych lidi, jako jsem ja, pro ktere je caj jenom normalni napoj a nic vic, je pravdepodobne daleko vic nez skutecnych cajovych labuzniku, a proto jsem se rozhodla na stranky Cajolinek poslat pohled take z te "druhe strany".
     Caj jako takovy mne moc nechutna, mam radeji caj sipkovy nebo caje ovocne, z malinoveho, jahodoveho nebo rybizoveho listi. Tyto napoje vsak nejsou milovniky caje za caj vubec povazovany.
     Opravdovy caj kupuji docela nahodne, na druhu mne vubec nezalezi a kupuji ho prevazne v pytlickach. Caj vyrabim v prutokovem varici na kavu, a to jeden pytlicek na celou konvici. V tom prutokovem varici se voda nevari, pouze se zahriva na teplotu asi 80 stupnu Celsia. S timto zpusobem jsem docela spokojena, caj ma peknou hnedou barvu a da se pit. Kdybych davala jednu lzicku caje na jeden salek a louhovala ho 10 minut ve varici vode, tak by ten caj byl cernejsi nez americke kafe a podstatne nechutnejsi.
     Caj si sladim cukrem a ochucuji citronem, malinovkou nebo rumem.
     Caj popijim prevazne z velkych, skoro pullitrovych hrnku s velkym uchem, do ktereho se mne pohodlne vejde cela ruka. Sice jsem jako svatebni dar obdrzela cinskou cajovou soupravu s malinkymi hrnicky bez ouska, ale z tech se clovek poradne nenapije a jeste si horkym cajem spali ruku. Maminka ve snaze mne aspon trochu zcivilisovat mne venovala cajove (nebo snad kavove) salky s malymi ousky, ale ty vytahnu, jenom kdyz prijde nejaka vzacna navsteva, coz se stane tak jednou za nekolik let.
     Docetla jsem se, ze je velice smesne drzet salek s cajem za ousko a vystrkovat pritom malicek. Ja si nemyslim, ze je to smesne, ale spis nevyhnutelne: do toho maleho ouska se ten malicek uz jednoduse nevejde a co potom s nim? Clovek pak ten malicek vystrkuje docela mimovolne ve snaze udrzet ten salek a nepobryndat se pritom cajem. U starsich osob, kterym se uz trochu tresou ruce, musi byt piti caje z takovych salku dost namahave.
     A abych vsemu tomu cajovemu "rouhani" dala korunu, tak to vsechno zakoncim tvrzenim, ze nejlepe voni caj s rumem!
Zasláno z formuláře

Názory, tvrzení a stanoviska zde zveřejněná nevyjadřují mínění redakce.


©Petr Novák, CAMENOV@quick.cz